امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8448
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 115
عبدالکریم هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» در مورد افزایش 5 درصدی قیمت هر لیتر فرآورده‌های نفتی اظهار داشت: بر اساس مصوبه ...

عبدالکریم هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» در مورد افزایش 5 درصدی قیمت هر لیتر فرآورده‌های نفتی اظهار داشت: بر اساس مصوبه مجلس، وزارت نفت مکلف شد در سال جاری نسبت به نوسازی و توسعه شبکه خطوط لوله انتقال نفت خام و میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی و تامین منابع مالی سهم دولت در توسعه پالایشگاه‌ها اقدام و منابع مورد نیاز را از محل افزایش 5 درصد قیمت هر لیتر فرآورده‌های نفتی تامین کند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس افزود: این افزایش قیمت ارتباطی با هدفمندی یارانه‌ها ندارد و برای ایجاد درآمد برای نوسازی شبکه انتقال نفت و گاز انجام می‌شود.

به گفته هاشمی، این مصوبه پس از تأیید شورای نگهبان و ابلاغ قانون بودجه سال 92 اجرایی خواهد شد.

وی در مورد اجرای هدفمندی یارانه‌ها در سال 92 گفت: اگر پرداخت یارانه نقدی نسبت به دیگر بخش‌های قانون نظیر بخش تولید یا بهداشت و درمان اولویت داده شود، منابع مالی برای پرداخت یارانه نقدی به اندازه خواهد بود.

هاشمی با بیان اینکه تا کنون کاهشی در تعداد یارانه‌بگیران و میزان یارانه نقدی داده نشده، گفت: البته ممکن است دولت بعدی لایحه جدیدی برای اصلاح دهک‌ها ارائه کند.

نماینده مردم  میناب، رودان و بشاگرد در مجلس با اشاره به تداوم وقوع زلزله در بشاگرد خواستار کمک و توجه دولت و مسئولان استانی برای رفع مشکلات زلزله‌زدگان شد. 

وی اضافه کرد: مردم زلزله‌زده بشاگرد نیاز به چادر اسکان موقت،‌ آذوقه،‌آب آشامیدنی و سرویس بهداشتی دارند.

به گزارش فارس، در صورت تأیید نهایی مصوبه مذکور مجلس، به جز افزایش قیمتی که احتمالاً در راستای  هدفمندی یارانه‌ها در فرآورده‌های نفتی ایجاد خواهد شد، قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای با 20 تومان افزایش (معادل 5 درصد) به نرخ 420 تومان و بنزین آزاد از 700 تومان به 735 تومان (35 تومان معادل 5 درصد) افزایش می‌یابد.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها