امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84487
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۱
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در همایش دلاوریم که با ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در همایش دلاوریم که با حضور اجتماع کثیر جمعی از خانواده‌های شهدا،‌فاتحان خرمشهر و دلاوران عرصه هسته‌ای برگزار شد،حضور یافت.

وی در ابتدای سخنان خود پیرامون فتح خرمشهر و عملیات الی بیت‌المقدس گفت: دشمن با حمایت دو ابرقدرت به جمهوری اسلامی حمله کرد و می‌خواست در عرض سه روز خوزستان و هفت روز به تهران برسد اما در این حین دو عامل رهبری و مردم را حساب نکرد. اینان فکر می‌کردند که می‌توانند رهبران سیاسی ایران را یا بخرند و یا با فشار آنان را وادار به عقب‌نشینی کنند، در حالیکه ما مشاهده کردیم امام (ره) ذره‌ای کوتاه نیامدند و من معتقدم اگر بنی‌صدر نیز در آن دوران رئیس‌جمهور نبود خرمشهر سقوط نمی‌کرد.

وی ادامه داد: ما برای فتح خرمشهر امکانات اولیه نیز نداشتیم اما آنچه که عامل اصلی پیروزی ما بود انگیزه الهی رزمندگان‌مان بود. اعتقادی که رزمندگان و امام امت ما به ائمه و امام حسین (ع) داشتند باعث شد با وجود نبود امکانات در مقابل دشمن ایستادگی کنند.

کوثری با بیان اینکه این ایستادگی رزمندگان نشانه «ما می‌توانیم» است، گفت: این دفاع عزتمندانه رزمندگان ما نشان داد که ما بسیار توانمندیم و تأییدی بر همان سخن امام راحل بود که فرمودند «ما می‌توانیم» و مسئولین ما باید باور کنند که ملت ما مصمم است تا با توانمندی‌های خودشان مشکلات را حل کنند نه اینکه مسئولان خیال کنند که باید بیگانگان مشکلات ما را حل کنند.

این نماینده مجلس تأکید کرد: در عملیات الی بیت‌المقدس مدیریت جهادی آنچنان انجام شد که دشمن را از پای درآورد و دشمن نتوانست خرمشهر را نگه دارد و در همان پیروزی 16 هزار نفر از دشمن اسیر شدند و این پیروزی بدین معنی است که تنها قدرت رزمندگان عامل ایجاد آن نبود بلکه اراده خداوند بود که دشمنان به آن وضع به وحشت افتادند و نتوانستند مقاومت کنند.

وی با بیان اینکه اگر خودمان را پاک و خالص کنیم قطعا خداوند نیز یاری خواهد کرد، گفت: این یاری خداوند نه تنها در عملیات بیت‌المقدس بلکه در فعالیت‌های اقتصادی، صنعتی و حتی هسته‌ای ما نیز وجود خواهد داشت.

کوثری با اشاره به انتظار مردم از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای گفت: در حال حاضر انتظار از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای این است که اگر رزمندگان ما در صحنه‌های جنگ تحمیلی با کمترین امکانات دشمن را از سرزمین ما بیرون کردند حال آنان باید در مذاکره با 1+5 اینچنین محکم، باصلابت در جهت منافع ملی‌مان در برابر استکبار جهانی با تدابیر عالی ایستادگی کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اینکه آنان در قالب 1+5 در مقابل ما صف‌آرایی کردند تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان نیز باید مانند رزمندگان محکم و با توکل به خدا در مقابل آنان ایستادگی کنند و حق قانونی و مسلم ملت ایران را بگیرند و اگر رزمندگان ما در جنگ تحمیلی از جان خود گذشتند و در مقابل دشمن ایستادگی کردند و سربلند از میدان بیرون آمدند در حال حاضر نیز از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای چنین انتظاری وجود دارد.

وی با اشاره به الگو شدن جمهوری اسلامی برای سایر کشورها گفت: بسیاری از ملت‌ها از جمله ملت عراق، سوریه، لبنان و فلسطین جمهوری اسلامی را الگوی خود قرار دادند و در مقابل استکبار مقاومت می‌کنند.

اسماعیل کوثری در پایان با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) گفت: امام (ره) فرمودند که قرن آینده قرن اسلام است و اسلام ابرقدرت‌ها را به خاک مذلت می‌نشاند و همه مسئولین باید این سخن امام را سرلوحه کارشان قرار دهند و این مسئله دور نیست و با مقاومت، مدیریت جهادی و از خودگذشتگی این مهم محقق خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها