امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8449
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 108
بهرام بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، افزود: بند الحاقی 63 به لایحه بودجه 92 کل کشور در کمیسیون ...

بهرام بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، افزود: بند الحاقی 63 به لایحه بودجه 92 کل کشور در کمیسیون تلفیق اضافه شده است که اگر تصویب شود، زمین‌های کشاورزی مرغوب اطراف شهرها به حراج گذاشته و به سرعت تغییر کاربری پیدا می‌کند.
نماینده بروجرد و عضو کمیسیون کشاورزی افزود: براساس بند الحاقی 63 برای احداث گلخانه، دامداری، مرغداری، مزارع پرورش ماهی، واحدهای تولیدی کشاورزی، صنعتی و معدنی با رعایت ضوابط زیست محیطی در اراضی مورد موافقت سازمان جهاد کشاورزی استانها نیاز به تغییر کاربری ندارد، یعنی اگر این بند به تصویب رسد، لازم نیست مجوز تغییر کاربری این زمین‌ها گرفته شود، فقط کافی است از جهاد کشاورزی استان یک موافقت اصولی گرفته شود و به زودی تغییر کاربری زمین انجام می‌شود.
عضو کمیسیون کشاورزی افزود: اگر این بند الحاقی در مجلس به تصویب رسد، همه زمین‌های مرغوب کشاورزی اطراف شهرها به بهانه ایجاد طرح صنعتی یا کشاورزی به سرعت تبدیل به ساخت و ساز شده و از بین می‌رود.
در حالی که زمین کشاورزی حکم یک کارخانه تولید غذا برای جامعه را دارد و نباید به راحتی از بین برود و یا تغییر کاربری پیدا کند.
بیرانوند افزود: عده‌ای می‌خواهند به بهانه رونق طرحهای صنعتی و کشاورزی مانند مرغداری و یا مزرعه ماهی زمین‌های کشاورزی را به حراج بگذارند.
وی در پاسخ به این که چرا این بند در بخش درآمدی لایحه بودجه آورده شده، گفت: چون از محل تغییر کاربری این زمین‌ها قرار است پولی نصیب دولت شود، این بند الحاقی در بخش درآمدی لایحه بودجه 92 آورده شده که امیدواریم نمایندگان با هوشیاری به این بند الحاقی خطرناک رأی ندهند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها