امروز : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 30
۱۴:۳۷
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 845
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 428
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از پایگاه خبری الدستور مصر، در پی بحران مسمومیت غذایی در دانشگاه الازهر و اتهامات متوجه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از پایگاه خبری الدستور مصر، در پی بحران مسمومیت غذایی در دانشگاه الازهر و اتهامات متوجه احمد الطیب شیخ الازهر، در روزهای اخیر بسیاری از گروه‌ها در حمایت از وی بیانیه داده و راهپیمایی کرده‌اند که از جمله آنها جریان‌ها و طریقت‌های صوفی در این کشور هستند.

جریان‌ها و طریقت‌های صوفی در این باره با صدور سندی علاوه بر حمایت از الطیب در جریان بحران اخیر، عنوان کردند: طریقت‌های صوفی از الازهر انتظارات بسیاری دارد که در برابر چالش‌ها ایستادگی کند.

آنها افزوده‌اند: ما خواهان نقشی برجسته برای الازهر در نشر فرهنگ دینی و تقریب بین مکاتب فکری و مذاهب اسلامی و تعمیق روابط ملت‌ها در امت واحده اسلامی هستیم.

جریان‌ها و طریقت‌های صوفی با اشاره به نقش الازهر در مصر و ملی‌گرایی در این کشور، بر استقلال ملی آن تاکید کرده و اعلام کردند: الازهر نباید در برابر تلاش‌ها برای سیطره یک جریان، حزب یا مذهب بر آن تسلیم شود چراکه رهبری دینی بخشی از جهان اسلام را برعهده دارد و دستور می‌دهد و دستور نمی‌گیرد.

بنابر این گزارش مهمترین طریقت‌های حامی این سند، طریقت العزمیه شاذلیه، طریقت الشبراویه الخلوتیه، طریقت الشرنوبیه البرهامیه، طریقت الحبیبه، طریقت الهاشمیه شاذلیه، طریقت المغازیه الخلوتیه و اتحاد نیروهای صوفی و تجمع آل‌البیت هستند.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها