امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84501
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۱
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «السفیر»، در آستانه فرا رسیدن سالروز «عید مقاومت و آزادسازی» و گذشت 14 سال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «السفیر»، در آستانه فرا رسیدن سالروز «عید مقاومت و آزادسازی» و گذشت 14 سال از پیروزی جبهه مقاومت بر دشمن صهیونیستی و آزاد سازی مناطق جنوب لبنان از اشغالگری دشمن، نام «دروازه فاطمه» به عنوان محل خروج آخرین سرباز صهیونیستی از خاک این کشور مقاومت ماندگار شده است.

بر اساس این گزارش، هر میهمان عربی، غربی و همچنین هر شهروند لبنانی که به مناطق جنوب این کشور برای شرکت در جشن‌ عید مقاومت و آزادسازی سفر می‌کند، در ایستگاه دروازه فاطمه توقف خواهد کرد. این دروازه که شاهد خروج آخرین سرباز اسرائیلی از خاک لبنان بود، مدت‌هاست به زیارتگاه دوستداران مقاومت و محلی برای تظاهرات و جشن و پایکوبی تبدیل شده است.

«ادوارد سعید» متفکر فقید فلسطین در سال 2000 از مقابل دروازه فاطمه سنگی را (به نشانه انزجار از دشمن صهیونیستی) به سوی مواضع رژیم اشغالگر قدس پرتاب کرد. این امر باعث شد تا به عنوان فردی که تابعیت آمریکایی دارد به اتهام پرتاب سنگ به سوی مواضع دوستان آمریکا محاکمه شود.

رژیم صهیونستی در سال 2012 یک دیوار سیمانی را به ارتفاع 10 متر در مقابل شهرک «کفر کلا» بنا کرده است.

این دروازه که نزدیک‌ترین منطقه برای پرتاب نمادین سنگ خشم به سوی دشمن صهیونیستی بود، محافظت از آن بعد از جنگ 33 روزه و تحولات امنیتی بعد از آن به نیروهای بین‌المللی یونیفل (حافظ صلح) واگذار شد و امروزه بدون هماهنگی با نیروهای بین‌المللی و ارتش لبنان نه تنها از آنجا نمی‌توان سنگی به سوی دشمن پرتاب کرد، بلکه حتی اهالی رسانه‌ نیز نمی‌توانند بدون هماهنگی عکسی از دروازه فاطمه بگیرند و یا دوربین‌های خود را به سوی اراضی اشغالی بگیرند.
25ماه مه سال 2000، روز خروج اشغالگران صهیونیست‌ از جنوب لبنان را می‌توان اولین حلقه شکست‌های متوالی صهیونیست‌ها در برابر اراده فولادین محور مقاومت دانست. این مناسبت که توسط مقاومت اسلامی به عبد «مقاومت و آزاد سازی» نامگذاری شده است،  یادآور اولین پیروزی قطعی مقاومت لبنان در مقابل رژیم صهیونیستی  و آغاز زنجیره پیروزی‌های این حزب مردمی و آغاز روند زوال و نابودی دشمن صهیونیستی است.

در 25 می سال 2000 ارتش دشمن صهیونیستی پس از 22 سال اشغالگری، از مناطق جنوب لبنان عقب‌نشینی کرد، این عقب‌نشینی به دلیل ضربه‌های سخت مقاومت اسلامی لبنان و نا امیدی ارتش اسرائیل از دستیابی به پیروزی در مقابل حزب الله لبنان صورت گرفت. ارتش دشمن صهیونیستی در حالی به عقب نشینی خفت بار از جنوب لبنان تن داد که توسط بسیاری از قدرت‌های غربی و عربی حمایت و پشتیبانی می‌شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها