امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۹:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84502
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۱
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المنار»، یکشنبه لبنان وارد نوعی خلأ سیاسی می‌شود و کاخ بعبدا بدون رئیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المنار»، یکشنبه لبنان وارد نوعی خلأ سیاسی می‌شود و کاخ بعبدا بدون رئیس خواهد بود. در سایه ورود این کشور به خلأ سیاسی، کابینه به نخست وزیری «تمام سلام» اختیارات رئیس جمهور را بر عهده خواهد گرفت.

روزنامه السفیر نیز در شماره امروز خود، از بامداد 25 ماه مه سالجاری میلادی ورود لبنان به دوره خلأ سیاسی را امری تحقق یافته خواند و تاکید کرد: عملاً می‌توان گفت که میشل سلیمان که دوره ریاست جمهوری همین امروز به پایان می‌رسد خود نیز فرزند مشروع خلأ سیاسی بود که ریاست جمهوری را از رئیس جمهور سابق تحویل نگرفته و کسی را برای تحویل دادنش به او نیافته است.

روزنامه النهار نیز با بیان اینکه کاخ بعبدا به علت به نتیجه نرسیدن جلسات انتخاب رئیس جمهور در خلأ سیاسی غرق می‌شود، افزود:‌ همزمان با فرا رسیدن بامداد یکشنبه، کشور آغوش خود را برای بحران سیاسی و ریاستی و همچنین دوره‌ای مبهم و مجهول باز می‌کند.

ظهر امروز شنبه، میشل سلیمان سخنرانی خداحافظی با کاخ بعبدا را ایراد کرد.

پنجشنبه گذشته، پارلمان لبنان درهای خود را برای پنجمین بار به منظور تشکیل جلسه انتخاب رئیس جمهور جدید گشود اما این جلسه نیز مانند سه جلسه قبل از آن به حد نصاب نرسید. تاکنون پارلمان لبنان برای انتخاب رئیس جمهور جدید چهار جلسه تشکیل داده است که جلسه نخست چهارشنبه 23 آوریل/ 3 اردیبهشت برگزار شد اما سمیر جعجع، نامزد جریان نزدیک به غرب یعنی «14 مارس»، نتوانست با آراء سفید «جریان 8 مارس» جریان نزدیک به مقاومت، رقابت کند و از رسیدن به پست ریاست جمهوری لبنان بازماند.

جلسه دوم نیز چهارشنبه 10 اردیبهشت/30 آوریل، برگزار شد اما به حد نصاب نرسید، و لغو شد و نبیه بری رئیس پارلمان، چهارشنبه هفته بعد از آن یعنی 7 می/17 اردیبهشت را زمان برگزاری جلسه سوم تعیین کرد اما این جلسه نیز به سرنوشت جلسه دوم دچار شد همچنانکه جلسه چهارم نیز که یک هفته بعد، یعنی پنجشنبه 25 اردیبهشت/15 می، تعیین شد، نیز به حد نصاب نرسید.

امروز (شنبه 25 ماه می/4 خرداد) پایان دوره رسمی ریاست جمهوری میشل سلیمان است و گروه‌های سیاسی لبنان هنوز بر روی یک گزینه برای ریاست جمهوری که باید از مسیحیان انتخاب شود، توافق نکرده‌اند.

انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها