امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84522
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۲
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، گزارش روز گذشته خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره بخش ترانه‌های جشنواره شعر فجر بر دست ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، گزارش روز گذشته خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره بخش ترانه‌های جشنواره شعر فجر بر دست اندرکاران این جشنواره بسیار گران آمده و ظاهرا به هر وسیله‌ای متوسل می‌شوند  تا به نوعی افتضاح به بار آمده را توجیه ، خود را مبرا و خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس را به خاطر افشای واقعیات متهم کنند. اما خوشبختانه  همه چیز روشن است.

ماجرای گزارش دیروز خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره عیار ترانه‌های جشنواره شعر فجر با عنوان خشونت،‌ خیانت،‌ خودکشی و ناامیدی جایزه گرفت/ کتابی در نمایشگاه کتاب جمع شد ولی ترانه‌هایش در شعر فجر جایزه گرفت! آن قدر روشن است و بر اساس آن چه که خود سایت جشنواره نوشته شده که هیچ جای انکار باقی نمی گذارد و همه مخاطبان می‌توانند خوشان به سایت جشنواره شعر فجر مراجعه کنند و ترانه‌ها را ببینند و درباره سطح پایین فرمی و محتوای زشت اشعار قضاوت کنند. اما از آنجا که این دوستان نمی‌توانستند کاری با گزارش اول کنند، تمام توجهشان را معطوف به سخنان یکی از شرکت کنندگان بخش ترانه در اعتراض به جایزه‌های داده شده کرده‌اند که در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با این عنوان منتشر شد: اعتراض یکی از شاعران به شعر فجر/ گفتند حق با شما است و در حق شما ظلم شده است.

این خانم جوان دقیقا روز بعد از اعلام نتایج از اینکه چرا به او جایزه تعلق نگرفته در حالی که نفر سوم بخش ترانه بوده است، برآشفته بود و می‌خواست به نتایج اعتراض کند و اتفاقا رسانه‌ای مورد اعتمادتر از خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برای اعتراض نیافته بود و به همین دلیل متنی را به همراه مستنداتی که خودش قائل به آن بود برای خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس توسط ایمیل همسرش یعنی یاسر قنبرلویی فرستاد. که تصویر متن نوشته شده توسط این خانم در ادامه می آید:
و شما خواننده محترم به راحتی می‌توانید متن این نوشته را با خبر خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مقایسه کنید و اگر مغایرتی با متن دیدید اعلام بفرمایید. تنها تفاوت خبر با این متن آن است که در ابتدا توضیحاتی از زبان «نویسنده خبر» و نه این خانم آورده شده است،‌ که اتفاقا آن هم، مطلب قابل انکاری نیست و این سخن غالب شاعران و ترانه سرایان کشورمان درباره اسامی برگزیدگان بود. ضمن اینکه متن نوشته شده توسط این خانم از آنجایی که به صورت محاوره نوشته شده بود، صرفا به صورت خبری تنظیم شد،‌ بدون دست بردن در محتوای نوشته و صرفا با یک ویراستاری جزئی.

دلیل انتشار این خبر هم نه تایید محتوای ترانه‌های این شاعر، بلکه تلاش ایشان برای بازگو کردن اعتراضش بود که خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس این فرصت را به او داد تا بگوید در جشنواره کسی که طبق نظر داوران نفر سوم شده، باز هم از اجحاف حقش می‌گوید.

بعد از انتشار این خبر، مسئولان برگزاری جشنواره از آنجا که آنها هیچ راهی برای برای تکذیب گزارش اول و محتوای سخیف ترانه‌های برگزیده و اشتباه‌های مکررشان نداشتند، مستمسک به سخنان این خانم شدند و فشارها کار را به آنجا رساند که این خانم در مکاتبه دیگری با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خواستار اصلاح حرف‌هایش شد. متن ایمیل دوم را هم می‌توانید در ادامه ببنید:


همان طور که مشاهده می‌کنید این خانم خواستار اصلاح صحبت‌هایی شده است که قبلا خودش به صورت مکتوب آن را ارسال کرده بود و وقتی کسی سخنی می‌گوید و آن را به صورت مکتوب در اختیار یک خبرگزاری رسمی قرار می‌دهد،‌ فرض بر این است که صحت تمام سخنانش را تایید کرده است و اگر اشتباهی در متن بوده به اشتباه خودش باز می‌گردد نه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس...

البته اگر سایت جشنواره شعر فجر اصل سخنان این شاعر را زیر سوال نمی‌برد و خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس را دروغگو نمی‌خواند،‌ سخنان این بانوی جوان بنا به درخواست خودش اصلاح می‌شد اما با توجه وضعیت پیش آمده چاره‌ای جز انتشار آنچه که وجود داشته، نبود...

ضمنا با فشاری که مسئولان جشنواره بر این خانم جوان آوردند ایشان در حرکتی بسیار جالب در صفحه شبکه اجتماعی‌اش با پس گرفتن تمام حرف‌هایی که زده است،‌ مجبور شده از اعتراضش دست بکشد و دقیقا شعار  مسئولان جشنواره را رسما تکرار کند و از حقش دست بشوید! و شما خودتان قضاوت کنید، چه اتفاقی افتاده است که ابتدا یک نفر به «به شعار های پوچ و رفتار ناجوانمردانه شورای سیاست گذاری و همچنین ظلم فاحشی» در حق خودش اعتراض می‌کند و بعد با غصه از همه چیز صرف نظر می‌کند و می‌گوید: «به تمام مسئولین و داوران و برگزیده ها و غیر برگزیده ها خسته نباشید و تبریک میگم بابت اینکه «حداقل» امسال صداهای متفاوتی «شنیده» شد».

 

مسئولان جشنواره شعر فجر به جای فشار بر این شاعر جوان،‌ به جای دروغگو خواندن خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و تمام رسانه‌های منتقد،‌ لطفا توضیح بدهند چرا به شعرهایی که روابط نامشروع را تبلیغ می‌کند و پر است از خیانت و خشونت و خودکشی و نا امیدی جایزه می‌دهند و اگر ادعای صحت کارهایشان را دارند چرا به نفر سوم بر اساس معیارهای خودشان جایزه نداده‌اند؟

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها