امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۸:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84577
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایشگاه تازه ترین آثار پویا آریان پور عصر جمعه دوم خرداد 93 با حضور چهره های  هنرى و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایشگاه تازه ترین آثار پویا آریان پور عصر جمعه دوم خرداد 93 با حضور چهره های  هنرى و ورزشى چون علی دایی، سعید عبد ولى، تاها بهبهانی، بهزاد فراهانی، فرهاد آییش، مجید ملا نوروزی، علیرضا سمیع آذر، رضا کیانیان، ویشکا آسایش، داوود موسایى، اعضاى تیم ملى تنیس ایران، حبیب الله صادقى، عبدالمجید حسینى راد، ایرج اسکندرى، عطا الله امیدوار، امید روحانى، سامان مقدم، عبدالله انوار و علی قربانزاده در گالری بوم آغاز به کار کرد.

«آرزوهای موقت در خیال موقت» عنوان این نمایشگاه است که آریان پور 22 اثر نقاشی با تکنیک اکرلیک بر روی بوم و ترکیب مواد بر روی مقوا را به همراه دو مجسمه کانسپچوال آرت از جنس آینه، شیشه نقاشی شده، گچ و خمیر بر روی چوب ارائه داده است.

 

آریان پور در مورد آثار تازه اش در این نمایشگاه گفت: « در این نمایشگاه مفهوم موقت بودن،  موضوع محورى است، در این آثار سعی کرده‌ام نسبی بودن شناختمان از پدیده هاى پیرامونى را ارائه دهم ؛  برای مثال  در یک اثر سه قطعه اى ، شی ای را به تصویر کشیده ام و در قطعه دیگر همان اثر ، همان شیء  را با نقاطی پوشانده ام، همین امر باعث شده استنباط ما نسبت به آن تغییر کند. در واقع یک نوع بازی فلسفی در این آثار صورت گرفته تا این پرسش خلق شود که آیا یک پدیده وقتی پشت چیزی قرار می گیرد باز هم همان پدیده است یا خاصیت خود را از دست می دهد».

او که برای نخستین بار نقاشی هایی بر روی بوم های دایره ای شکل ارائه داده است، در این باره گفت: «بوم های دایره ای شکل را برای نقاشی هایم انتخاب کردم زیرا در تعلیق و ناپایانی کار به من کمک کرده است. وقتی بومی به شکل مستطیل یا مربع دارید خود به خود کار با یکی از خط ها بسته می شود ولی در دایره ناکامل و گنگ بودن اثر تاکید و عدم تثبیت ، معلق بودن  و سرگردانى  چشم و نگاه مخاطب تشدید مى شود».

 

مجید ملا نوروزی مدیر کل مرکزهنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى پس از بازدید از نمایشگاه پویا آریان پور گفت: «پویا آریان پور هنرمند جوانی است که در آثارش نگاه شخصی و مدرنی دارد و در این نمایشگاه شاهد ارائه متفاوت آثار او هستیم. او در کنار نقاشی هایش مجسمه های آینه کاری شده زیبایی را به تماشا گذاشته است ، در واقع هنرهای سنتی ایران را با کاربردی جدید در آثارش به کار  گرفته است. از این رو می توان گفت که هنرمندان جوان می توانند هنرهای سنتی که امروز به ورطه فراموشی سپرده شده اند را با نگاهی آرتیستیک دوباره زنده کنند و در معاصر شدن آثار سنتی و دستی ایران تاثیر به سزایى بگذارند».

وی افزود:« امکانی که گالری بوم برای نمایش آثار از مجموعه خصوصی خود فراهم کرده بسیار خوب است و باعث خوشحالی است که این روند روز به روز رو به ازدیاد است و شاهد خریداری آثار هنرمندان توسط مجموعه داران و نمایش و عرضه آثار آنها در نمایشگاه های مختلف هستیم».

 

ملا نوروزی اضافه کرد:« شناسایی استعدادهای جوان و ارائه آثارشان در گالری بوم می تواند به پویایی هنر بیانجامد. دولت باید هنرمندان را در سطح جهان معرفی کند و موزه ها را راه اندازی کند  و کارهای زیرساختی انجام دهد و بخش های خصوصی هم به امیدواری هنرمندان و گرداندن چرخه اقتصاد هنرهای تجسمی کمک کنند تا فارغ بال تر از همیشه به دور از حمایت های دولتی فعالیت کنند».

علی دایی سرمربی تیم پرسپولیس از بازدیدکنندگان این نمایشگاه بود، او در مورد این آثار گفت: «از دیدن آثار پویا آریان پور بسیار لذت بردم، فضای گالری برایم جذابیت بسیار داشت، از این پس سعی می کنم آخر هفته ها به همراه خانواده گالری گردی کنم».

گفتنى است نمایشگاه «آرزوهاى موقت در خیال موقت» تا تاریخ سیزدهم تیرماه 93 در گالرى بوم واقع در خیابان ولیعصر، بالاتراز نیایش، کوچه ارمغان غربی پلاک ١١ دایر است و علاقمندان می توانند همه روزه به غیر از شنبه‌ها از ساعت 17 تا 20 از این آثار دیدن نمایند .

 

انتهای پیام/ا
برچسب ها:
آخرین اخبار