امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۴:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84595
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۰
تعداد بازدید: 36
حجت‌الاسلام «حمید مشهدی آقایی» معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل ...

حجت‌الاسلام «حمید مشهدی آقایی» معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اهمیت انس با قرآن اظهار داشت: برگزاری کرسی‌های تلاوت قرآن می‌تواند در توسعه فرهنگ قرآنی و همچنین تشویق جوانان به فعالیت در این عرصه از اهمیت بالایی برخوردار باشد بر همین اساس مرکز رسیدگی به امور مساجد از سال گذشته سعی در شناسایی مساجد فعال برای برگزاری کرسی‌های تلاوت قرآن به صورت دائمی داشته است.

وی با بیان اینکه ترویج تلاوت قرآن باید به یک فرهنگ تبدیل شود، افزود: سال گذشته در بازه‌های زمانی مختلف به ترتیب در 130، 235 و همچنین 313 مسجد کرسی تلاوت قرآن برگزار شد تا از این طریق علاوه بر ایجاد موج قرآنی و شناسایی ظرفیت‌های موجود گامی در جهت برگزاری کرسی‌های تلاوت به صورت مستمر برداشته باشیم.

حجت‌الاسلام مشهدی آقایی با اشاره به شناسایی 50 مسجد فعال در زمینه جذب افراد به منظور شرکت در کرسی‌های تلاوت خاطر نشان کرد: در سال جاری 50 مسجد شناسایی شد که در این مساجد کرسی تلاوت قرآن به صورت هفتگی و مستمر و با حضور قاریان بین‌المللی، کشوری و استانی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در مساجد منتخب کرسی‌های تلاوت در یکی از روزهای هفته به تشخیص امام جماعت برگزار خواهد شد، گفت: در صورت تأمین بودجه برنامه کرسی تلاوت که هر سال در بازه‌های زمانی مختلف برگزار می‌شد، در سال جاری رشد قابل توجهی خواهد داشت.

انتهای پیام/ت
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها