امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84599
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایشگاه کتاب تفلیس از 8 تا 11 خرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های شهر تفلیس گرجستان برگزار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایشگاه کتاب تفلیس از 8 تا 11 خرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های شهر تفلیس گرجستان برگزار می‌شود.

موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار 250 عنوان کتاب از متون کلاسیک زبان فارسی و ادبیات معاصر را معرفی می‌کند. از جمله این آثار به اشعار شعرای معاصر سهراب سپهری، فریدون مشیری، شفیعی کدکنی، حسین منزوی و منوچهر آتشی و کتاب‌هایی در موضوع هنرهای تجسمی، ایران شناسی و آثاری از ادبیات معاصر مانند باستانی پاریزی، عبدالحسین زرین کوب، محمود دولت آبادی، محمدعلی جمالزاده، سیمین دانشور و امیرخانی اشاره نمود.

اشتراکات فرهنگی و تاریخی، وجود کرسی‌های زبان فارسی و مراکز اسلام شناسی و ایران شناسی از دلایل عمده شرکت ایران در این نمایشگاه است.

در این نمایشگاه مراکز و موسسات حوزه اطلاع رسانی کتاب درکشور نظیر خانه کتاب، کتابخانه ملی، انجمن‌ها، اتحادیه‌ها و آزانس‌های ادبی در یک بروشور به زبان گرجی معرفی می‌شوند.

معرفی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و معرفی ظرفیت‌های آن برای حضور ناشران گرجی از دیگر برنامه‌های حضور ایران در این نمایشگاه است.

انتهای پیام/و                                                            
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها