امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۹:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84610
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۱
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «لوران فابیوس» وزیر امور خارجه فرانسه روز گذشته در واکنش به اظهارات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «لوران فابیوس» وزیر امور خارجه فرانسه روز گذشته در واکنش به اظهارات «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا از قاطعیت فرانسه برای کمک به نیجریه در یافتن 200 دانش‌آموز ربوده شده توسط گروهک شورشی بوکوحرام در این کشور خبر داد. 

بر اساس این گزارش، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه گذشته در اظهاراتی اعلام کرد که آمریکا تنها کشوری است که به نیجریه در یافتن دانش‌آموزان ربوده شده کمک می‌کند و این در حالیست که انگلیس، فرانسه و «اسرائیل» هم در این زمینه فعالیت دارند.

فابیوس در اظهاراتی در این باره اعلام کرد: «وضعیت این دانش‌آموزان کاملا نامناسب است و بسیاری از کشورها و اول از همه آنها فرانسه برای یافتن این دانش‌آموزان تلاش می‌کند.»

وزیر امور خارجه فرانسه همچنین اظهارات جان کری را مضحک خواند و افزود: «من و جان کری دوستان خوبی هستیم اما واقعیت چیز دیگریست و آن اینکه فرانسه با درک عمق واقعیت، برای کمک به یافتن این دانش‌آموزان کاملا آماده و فعال است.»

اعضای گروهک شورشی بوکوحرام چندی پیش با حمله به یک خوابگاه دانش‌آموزان دختر در نیجریه، بیش از 200 دانش‌آموز دختر را ربودند و چند روز بعد یک پیام ویدئویی در اینترنت پخش شد که در آن فردی که ادعا می‌کرد رئیس این گروه تروریستی است، از عزم این گروه برای فروختن دختران ربوده شده در بازار خبر داد.

انتشار این خبر خشم مردم ابوجا و اعتراض آنها به ناتوانی دولت در آزادسازی گروگان‌ها را موجب شده است.

این در حالیست که دیده بان حقوق بشر سازمان ملل متحد نیز  با صدور بیانیه‌ای، «فروش دانش آموزان دختر به عنوان برده» را جنایت علیه بشریت و قابل پیگیری در محاکم بین المللی دانسته است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار