امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84614
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۱
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ، روزنامه «شیکاگو تریبون»  در ستون یادداشت روزانه خود درباره روند اخیر مذاکرات هسته‌ای می ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ، روزنامه «شیکاگو تریبون»  در ستون یادداشت روزانه خود درباره روند اخیر مذاکرات هسته‌ای می نویسد: مذاکره کنندگان هسته‌ای ایران  و غرب به دنبال رسیدن به توافق جامع هسته‌ای تا 20 جولای  هستند هر چند که تاکنون توافقی کلی مکتوب نشده است.

مقام‌های غربی از یک سو انتظار انعطاف بیشتری را از ایران دارند و طرف‌های ایرانی نیز می‌گویند که آمزیکا باید واقع‌بینانه‌تر باشد.

*غرب نگران توان علمی هسته‌ای ایران است

این روزنامه  در ادامه با اشاره به توانایی زیر ساختی هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران می‌نویسد: هراس غرب از ایران نصب 50 هزار سانتریفیوژ  پیشرفته است و این امر توان هسته‌ای این کشور را بالا می‌برد.

از دیدگاه این روزنامه "غنی سازی" تنها موضوع مورد بحث نیست بلکه بازرسان چشم انتظار شفاف سازی ایران در زمینه فعالیت‌های گذشته هستند.

«دیوید آلبرایت»، کارشناس ارشد امور هسته‌ای در این‌باره می‌گوید: «بسیار حیاتی است که مشخص شود آیا ایران در گذشته برنامه هسته‌ای داشته  یا خیر و این‌که نحوه فعالیت آن‌ها بر کلاهک‌های هسته‌ای چگونه است و مورد دیگر این‌که این مسیر را ادامه خواهند داد یا خیر.»

*ایران گام‌های مناسبی را برداشته است

شیکاگو تریبون می‌نویسد: غرب در پی پاسخ‌های بهتری از سوی ایران در این زمینه است البته جمعه گذشته (دیروز) آژانس بین‌المللی هسته‌ای اعلام داشت که ایران گام‌های آزمایشی اولیه را درباره برنامه‌های هسته‌ای خود برداشته‌است. اما تهران امکان دسترسی کامل به تاسیسات هسته‌ای خود را نخواهد داد.

*نتیجه معکوس تغییر تاکتیک غرب

این روزنامه در خاتمه یادداشت خود با تاکید بر نتیجه معکوس دادن تاکتیک‌های اخیر غرب علیه ایران می‌نویسد: تاکتیک غرب در کاستن از تحریم‌ها نتیجه معکوس داشته است. این‌ها به ثبات سریع‌تر ایران  کمک کرده و حتی مواضع مذاکره کنند‌گان ایران را تقویت کرده است. پس باید به این کشور  تفهیم شود که بازی با زمان هزینه‌های سنگینی دارد  و مذاکرات باید با تحریم‌های شدیدتر همراه باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها