امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84616
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۱
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «اونا»، تعدادی از داعیه ها ی وابسته به اخوان المسلمین به همراه «یوسف ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «اونا»، تعدادی از داعیه ها ی وابسته به اخوان المسلمین به همراه «یوسف قرضاوی» داعیه مصری و رئیس سازمان موسوم به علمای مسلمان فردا در استانبول گرد هم می آیند تا در نشستی خبری درباره فتوای اخیرشان درباره غیر مشروع بودن انتخابات ریاست جمهور مصر حضور پیدا کنند.

پیشتر حدود 200 داعیه حامی قرضاوی در بیانیه ای انتخابات ریاست جمهوری مصر را غیر مشروع خوانده و خواستار تحریم آن شده بودند.

از سوی دیگر «شوقی علام» مفتی مصر از مردم این کشور خواست که با قدرت در انتخابات ریاست جمهوری که قرار است 5 و 6 خرداد ماه برگزار شود، حضور پیدا کنند.

وی حضور در انتخابات را مسئولیتی بزرگ عنوان کرد و فتواهای برخی در باره تحریم انتخابات را باطل دانست و اعلام کرد که این فتواها فاقد معیارهای لازم برای صدور یک فتوای صحیح است.

در ادامه آماده سازی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مصر نیز «صدقی صبحی» وزیر دفاع مصر با اختصاص بالگردهای ارتش مصر برای انتقال 1100 قاضی مصری و اعضای کمیته قضائی ناظر بر انتخابات ریاست جمهوری به حوزه های اخذ رأی موافقت کرده است.

از سوی دیگر وزارت کار مصر اعلام کرد که روزهای 5 و 6 خرداد که زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است تعطیل نخواهد بود و از شرکت ها و واحدهای صنعتی خصوصی خواست که شرایط لازم برای تسهیل روند اخذ رأی از کارگران این واحدها را فراهم کنند.

کمیته عالی انتخابات ریاست جمهوری مصر اعلام کرد که شمارش آراء اخذ شده در انتخابات ریاست جمهوری مصر، در داخل پایگاه های فرعی اخذ رأی با حضور نمایندگان نامزدهای انتخابات، ناظران بین المللی و داخلی و هیئت های بین المللی و تعدادی از نمایندگان رسانه ها صورت خواهد گرفت.

این کمیته همچنین اعلام کرد که رأی گیری از ساعت 9 صبح در پایگاه های اخذ رأی آغاز خواهد شد و تا 9 شب ادامه خواهد داشت.

صبح امروز نیز 15 خودروی زرهی اماراتی که برای وزارت کشور مصر ارسال شده بود وارد قاهره شد، منابع امنیتی آگاه اعلام کردند که این خودروهای زرهی برای کمک به نیروهای پلیس مصر در روند برقراری امنیت انتخابات و مقابله با هرگونه تلاش برای ایجاد خشونت به مصر ارسال شده است.
انتهایی پیام /ب
برچسب ها:
آخرین اخبار