امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۵:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84617
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۱
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ابراهیم رحیم‌پور معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه که بنا به دعوت رسمی همتای کره‌ای خود ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ابراهیم رحیم‌پور معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه که بنا به دعوت رسمی همتای کره‌ای خود در رأس هیأتی به سئول سفر کرده با یونگ بیونگ سه وزیر امور خارجه کره جنوبی دیدار و در زمینه توسعه و تقویت روابط دوجانبه و تشریح تحولات منطقه‌ای بحث و تبادل نظر کرد

معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه در زمینه روابط دوجانبه با اشاره به اینکه ملت ایران، مردم کـره را مردم صلح طلب و دوست تـلقی می‌کننـد و در تـاریخ روابـط دو کشور نقطه منفی وجود ندارد، به تلاش‌های خوب دولت جدید ایران برای ایجاد ارتباطات خوب بین‌المللی اشاره کرد و به تشریح آخرین تحولات سوریه، عراق و افغانستان پرداخته و برگزاری انتخابات در عراق و افغانستان و آماده شدن سوریه برای برگزاری انتخابات سالم را از تحولات مثبت در این منطقه عنوان کرد.

رحیم‌پور در زمینه مذاکرات هسته‌ای گفت: هر چند در خصوص پرونده اتمی اختلاف نظراتی وجود دارد، ولی روند کلی این پرونده مثبت می‌باشد و ما امیدواریم که توافق نهایی بین ایران و گروه 1+5 هر چه زودتر به امضاء برسد و نقطه عطف این مذاکرات آن است که طرف غربی به حق غنی سازی ایران احترام بگذارد.

رحیم‌پور در این دیدار بار دیگر مراتب تأسف و تأثر خود را از حادثه غرق شدن کشتی مسافربری در کره جنوبی ابراز داشت.

وزیر امور خارجه کره جنوبی نیز در این دیدار ضمن تشکر فراوان از ابراز همدردی دولت و ملت ایران به ویژه ارسال پیام تسلیت ریاست جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: کره جنوبی برای روابط خود با جمهوری اسلامی ایران اهمیت و ارزش ویژه‌ای قائل است و همواره سعی کرده که آن را در بهترین شرایط حفظ کند.

وی با اشاره به تبادل هیأت‌های سیاسی و پارلمانی بین دو کشور ابراز امیدواری کرد که تحولات مثبتی که در روابط دو کشور ایجاد شده، موجب گسترش روابط در همه ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی شود.

وزیر امور خارجه کره جنوبی با تشریح اقدامات دولت متبوع خود در زمینه استقرار صلح و ثبات در شبه جزیره کره نقش ایران برای نیل به این هدف را مهم ارزیابی کرد.

وی گفت که مردم کره نسبت به فرهنگ، تمدن و مردم ایران احترام زیادی قائلند و ما علاقمندیم برنامه‌های مشترک فرهنگی بین دو کشور را افزایش دهیم.

وی بـا اشاره بـه تـوافقات هستـه‌ای بین ایران و قدرت‌هـای غربـی اظهار داشت: شرکت‌های کره‌ای با دقت این تحولات را دنبال می‌کنند و علاقمند به توسعه همکاری‌های خود در حوزه‌های اقتصادی و تجاری با ایران هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها