امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84620
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۱
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الحیاة، نشست اظطراری وزیران خارجه شورای همکاری خلیج فارس به منظور بررسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الحیاة، نشست اظطراری وزیران خارجه شورای همکاری خلیج فارس به منظور بررسی «توافق ریاض» امروز در عربستان برگزار می‌شود.

این نشست به منطوز بررسی اختلاف سیاسی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس با دوحه و پیدا کردن راه حلی مناسب برای آن است.

ماه گذشته عربستان میزبان نشست وزرای خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با حضور نماینده قطر بود اما بدون نتیجه پایان یافت. 

وزیر خارجه بحرین هفته گذشته اعلام کرد که اختلاف‌های موجود میان عربستان، امارات و بحرین همچنان باقی است و حل نشده است، اما یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان بارها از پایان اختلاف‌های موجود میان این کشورهای خبر داده است.

در حال حاضر درگیری رسانه‌‌ای میان بحرین و قطر در روزهای اخیر به بالاترین حد خود رسیده است و هر دو طرف تلاش می‌کنند تا یکدیگر را مسئول تشدید اختلاف‌ها معرفی کنند.

اختلافات قطر و عربستان تابستان سال گذشته، پس از برکناری محمد مرسی رئیس جمهور سابق مصر و خروج جماعت اخوان المسلمین از دایره قدرت در مصر، که مورد حمایت قطر بودند، افزایش یافت و تا جایی پیش رفت که اسفند ماه گذشته عربستان، امارات و بحرین، سفرای خود را از دوحه فراخواندند و این سفرا هنوز بازنگشته‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار