امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۲۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84622
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۱
تعداد بازدید: 17
«جمال‎الدین بدر» سخنگوی ستاد انتخابات عبدالرب رسول سیاف، کاندیدای دور اول انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود ...

«جمال‎الدین بدر» سخنگوی ستاد انتخابات عبدالرب رسول سیاف، کاندیدای دور اول انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، گفت که تیم انتخاباتی سیاف تا 3 روز آینده از یکی از کاندیداهای پیشتاز در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام حمایت خواهد کرد.

بدر افزود: تیم انتخاباتی سیاف رایزنی‎ها را برای حمایت از یک تیم انتخاباتی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان آغاز کرده و هم‎اکنون در حال برگزاری جلسات درون سازمانی است.

به گفته وی، این جلسات از 2 روز پیش به این سو آغاز شده و تمام اعضای شورای رهبری ستاد انتخاباتی سیاف در آن حضور دارند. 

درخواست حمایت کاندیداهای پیشتاز از تیم انتخاباتی سیاف

بدر در ادامه با اشاره به کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اظهار داشت که اعضای ارشد تیم انتخاباتی «عبدالله عبدالله» و «اشرف غنی احمدزی» کاندیداهای پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از تیم انتخاباتی سیاف درخواست حمایت کرده‎اند.

به گفته وی، اعضای ارشد تیم‌های 2 کاندیدای پیشتاز در حال رایزنی با تیم سیاف هستند.

سخنگوی ستاد انتخاباتی سیاف در ادامه گفت که تاکنون تیم انتخاباتی سیاف، تصمیم مشخصی برای اعلام حمایت از هیچ کاندیدی را نگرفته اما تلاش می‌کنیم بهترین کاندیدا را انتخابات کنیم.

این در حالی است که بر اساس نتایج دور اول انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، تیم انتخاباتی «عبدالله عبدالله» و «اشرف‎غنی احمدزی» پیشتاز انتخابات در این کشور هستند.

قرار است انتخابات دور دوم ریاست جمهوری افغانستان بین 2 کاندیدای پیشتاز در 24 خرداد ماه سال جاری برگزار شود.

بر اساس قانون اساسی افغانستان کاندیداهایی که در دور اول انتخابات ریاست جمهوری نتوانستند بیشتر آرا را از آن خود کنند می‎توانند در دور دوم انتخابات از یک کاندیدای پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری اعلام حمایت کنند.

در انتخابات 16 فروردین افغانستان که هشت کاندیدای ریاست جمهوری شرکت کرده بودند، «گل‌آغا شیرزی» و «زلمی رسول» از عبدالله عبدالله و «داود سلطان‎زوی» از کاندیداتوری اشرف غنی احمدزی اعلام حمایت کردند.

با ابن حال، تاکنون مشخص نیست که «عبدالرب رسول سیاف»، «قطب الدین هلال» و «هدایت‎امین ارسلا» کاندیداهایی که به دور دوم راه نیافته‎اند از کدام کاندیدای پیشتاز انتخابات افغانستان اعلام حمایت خواهند کرد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها