امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84623
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۱
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  پایگاه  اینترنتی «سازمان ملل متحد»، «ناوی پیلای» نماینده ارشد سازمان ملل در  زمینه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  پایگاه  اینترنتی «سازمان ملل متحد»، «ناوی پیلای» نماینده ارشد سازمان ملل در  زمینه حقوق بشر  ضمن محکوم کردن کودتا، از تایلند خواست تا ضمن احترام به حقوق‌بشر، در زمینه اجرای قوانین تلاش کند.

پیلای در این مورد گفت: «دفتر من  طی 5 ماه گذشته تحولات تایلند را زیر نظر داشته است و من به شدت درباره جایگزینی یک دولت انتخاب شده نگرانم. اینکه با استفاده از ابزار زور، تعلیق قانون اساسی و تدابیر اضطراری حقوق‌بشر محدود شود.» 

از این رو واشنگتن روز جمعه اعلام کرد این کشور 3.5 میلیون دلار از کمک‌های نظامی خود به تایلند را به حالت تعلیق درآورده است. این مبلغ حدود یک سوم از مجموع کمک‌ نظامی‌ای است که آمریکا سالانه به تایلند ارائه می‌کند.

فرمانده ارتش تایلند روز پنجشنبه در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد با کودتای نظامی قدرت را به دست گرفته است.

دقایقی قبل از این، برنامه‌های تلویزیون تایلند به طور کامل متوقف شد. این سیزدهمین کودتای ارتش تایلند در 80 سال گذشته است.

فرمانده ارتش در این برنامه تلویزیونی گفت که «این رسماً یک کودتا است» و اضافه کرد ارتش در راستای حفظ منافع کشور کنترل امور را به دست گرفته است. ارتش پیش از این مقرارت حکومت نظامی در تایلند اعلام کرده بود که رسانه‌ها به آن عنوان «کودتای نرم» داده بودند. تنش‌ها در تایلند پس از حکم هفتمِ مه دادگاه قانون اساسی برای برکناری «یینگلاک شیناواترا»، نخست وزیر سابق این کشور، به اتهام سوء استفاده از قدرت شدیدتر شد.
انتهای‌پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها