امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۵:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84625
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۱
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، نامزدهای ریاست جمهوری کلمبیا قبل از برگزاری انتخابات یکشنبه در یک ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، نامزدهای ریاست جمهوری کلمبیا قبل از برگزاری انتخابات یکشنبه در یک برنامه بحث و گفت‌و‌گو شرکت کردند.

برجسته‌ترین این مباحث، اقتصاد، امنیت عمومی و روند صلح دولت با گروه «فارک» بود که این برنامه تلویزیونی توسط گروهی از خبرنگاران به نام‌های ماریا لوسیا فرناندز، مابل لارا، خورخه آلفردو وارگاز و لوئیس کارلوس ولز سازماندهی شده بود.

این بحث از ساعت 9 شب به وقت محلی کلمبیا آغاز شد و در بین مذاکرات درباره اتهامات اخیر در مبارزات انتخاباتی «گلارا لوپز» قطب دموکرات گفت: کسانی که جنگ کثیف انتخاباتی انجام داده‌اند لایق اداره کشور نیستند.

در حالی که «مارتا رامیرز»، حزب محافظه‌کار مدت زمان کوتاهی را برای ارائه پیشنهادات خود اختصاص داد.

«خوان مانوئل سانتوس»،نامزد مجدد انتخابات ریاست جمهوری به اتهامات اشاره کرد و گفت که این طور می‌پندارد که آن‌ها کسانی هستند که با او جنگ دارند.

«پنیا لوسا»، حزب سبز نیز بیان کرد که انتخاب «سانتوس»یا «زولوآگا» باعث ایجاد درگیری‌هایی در سال‌های آینده خواهد شد.

در همین حال «اسکار ایوان زولوآگا» (مورد حمایت اوریبه) تاکید بر قربانی شدن خود داشت و در اشاره به ویدیویی که آن را به طور مستقیم به هکر «آندرس سپولودا»، که مانع روند صلح در هاوانا است، مرتبط دانست.

«سانتوس» درباره طرح‌های آموزشی خود از کمک مالی به دانشجویان سخن به میان آورد در حالی که «پنیا لوسا» بر معاونت «ایزابل سگویا»، متخصص آموزش و پرورش تاکید کرد و «سانتوس» را مورد این سوال که چرا اصلاحاتی در سیستم قضایی انجام نداده است،قرار داد.

«زولوآگا» اعلام کرد که تمرکز در آموزش و پرورش را تقویت خواهد کرد به طوریکه مردم هر منطقه می‌توانند به آموزش دسترسی داشته باشند.

در این راستا «لوپز» این اطمینان را داد که آموزش رایگان در سطوح فنی و دانشگاه‌ها در مراکز آموزش و پرورش رسمی ایجاد خواهد کرد.

«پنیا لوسا» درباره مذاکرات صلح دولت، نظر خود را مثبت اعلام کرد و مذاکرات صلح دولت کلمبیا را برای ایجاد یک وزارت کشاورزی مثمر ثمر دانست.

زولوآگا فارک را یک سازمان جنایی خواند و گفت: این صلح یک صلح تجاری با یک سری شرایط است و بایستی این عملیات خصمانه توسط چریک‌های «فارک» پایان یابد.

«لوپز» نیز مذاکرات صلح دولت با «فارک» را یک آتش‌بس دانست و گفت: زمانی این روند پایان خواهد یافت.

«رامیرز» نیز این مذاکرات صلح‌آمیز را بخشی از درگیری پنداشت و هشدار داد بایستی این دشمنی‌ها خاتمه یابد.

«سانتوس»، رئیس جمهور از کاندیداها «پنیا لوسا» و «لوپز» که از روند صلح حمایت کردند تشکر کرد.

خوان مانوئل سانتوس، رئیس جمهور فعلی کلمبیا در رابطه با ونزوئلا اظهار داشت: به دیپلماسی محتاطانه خود با این کشور ادامه خواهد داد. در حالی که «لوپز» و «پنیا لوسا» معتقد به عدم دخالت در امور داخلی کشورهای همسایه هستند.

زولوآگا نیز بیان داشت: در هر موقعیتی در مقابل حکومت ونزوئلا سیاست سکوت را در پیش خواهد گرفت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها