امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84626
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۱
تعداد بازدید: 15
محمدحسن آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ارزیابی از ...

محمدحسن آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ارزیابی از گزارش آمانو، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پیرو مذاکرات هسته‌ای و برنامه اقدام مشترکی که در ژنو امضا کرد، متعهد شده که تولید اورانیوم 20 درصد را کنار بگذارد، گفت: با وجود اینکه ایران به تعهدات خود در خصوص توافقنامه ژنو به خوبی عمل کرده، ولی طرف مقابل هیچگاه اقدامات متقابل خود را اجرایی نکرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طبق توافقنامه ژنو طرف مقابل باید 4.2میلیارد دلار پول بلوکه شده ایران را آزاد و آن را به کشورمان تحویل دهد، خاطرنشان کرد: طرف غربی بهانه‌های واهی را برای عدم اجرای این قضیه اعلام می‌کند و این بسیار تاسف بار است. 

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در گفتمان با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به دنیا ثابت کردیم که ایران اهل منطق و گفت‌وگوست، افزود: فعالیت‌های هسته‌ای ایران همواره در چارچوب معاهده NPT بوده و هیچگاه خلاف آن انجام نشده است.

آصفری با انتقاد از عدم اجرای تعهدات از سوی گروه 1+5 در قبال ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران طبق روندی که متعهد شده و آن را اجرایی کرده از طرف مقابل هم توقع داشته تا تعهدات خود را انجام دهد که البته تاکنون این امر صورت نگرفته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه متاسفانه گروه 1+5 و به ویژه آمریکا به دنبال تصویب تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران هستند، گفت: تمدید تحریم شخصیت‌های حقیقی و حقوقی و اضافه شدن برخی افراد به لیست تحریم‌های قبلی و برخورد آمریکا با نماینده پیشنهادی ایران در سازمان ملل متحد و عدم صدور روادید برای ایشان، همگی نشان‌ دهنده این است که طرف مقابل از همراهی و همگامی ایران با 1+5 به دنبال سوء استفاده است. 

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان افزود: اگر جمهوری اسلامی ایران متوجه شود که طرف مقابل (گروه 1+5) در حال سوء استفاده کردن از همراهی و همگامی با 1+5 است و نمی‌خواهد تعهدات خود را عملی کند، پس لزومی هم ندارد که جمهوری اسلامی ایران بیشتر از این پایبند به تعهدات بر اساس توافقنامه برنامه اقدام مشترک باشد.

آصفری خاطرنشان کرد: اگر طرف مقابل نشان دهد که رویکرد خودش را در بحث لغو تحریم‌های وضع شده علیه جمهوری اسلامی ایران تغییر نخواهد داد، مطمئناً تحریم‌ها و مذاکرات برای جمهوری اسلامی ایران نیز قابل جمع نخواهد بود، لذا برای ایران هم کاری ندارد که مذاکرات را لغو کند و مجدداً غنی سازی اورانیوم 20 درصد را راه‌اندازی کند و فعالیت‌های هسته‌ای خودش را به مانند گذشته درآورد. 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران با سعه صدر به دنبال این است که طرف مقابل از سیاست نرمش قهرمانانه ایران در این بازی برد - برد استفاده کند، گفت: اگر تعهدات از سوی گروه 1+5 در توافقنامه جامع که قرار است متن آن آماده شود اجرایی و عملیاتی نشود، مطمئناً ایران هم به مانند گذشته فعالیت‌های خودش را ادامه و پیگیری خواهد کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها