امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84636
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۱
تعداد بازدید: 16
«عدی الخدران»، فرماندار دیالی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد طرف‌های سیاسی را به قرار داشتن در پس هدف ...

«عدی الخدران»، فرماندار دیالی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد طرف‌های سیاسی را به قرار داشتن در پس هدف گرفتن مهندسان و کارگران ایرانی شاغل در یکی از خطوط انتقال گاز بین ایران و عراق دانست.

الخدران با بیان اینکه هدف از چنین اقدامی متوقف کردن کار این خط لوله و کمک‌های ایران به مردم عراق است، افزود: گروه تروریستی القاعده همه افراد چه عراقی و چه غیر عراقی را هدف قرار می‌دهد، چون خواهان خیر و خوبی برای مردم عراق نیستند.

فرماندار دیالی در ادامه برخی از طرف‌های فعال در استان دیالی را که خواهان مانع تراشی در راه اجرای این طرح هستند، به چنین اقدامی متهم کرد تا تصویری غیر شفاف از حکومت عراق ارائه دهند.

وی تصریح کرد: این طرف‌های سیاسی و برخی طرف سیاسی عراقی در پس این اقدامات تروریستی قرار دارند و بدون تردید گروه تروریستی القاعده و داعش مجری این اقدامات هستند.

الخدران از مسئولان امنیتی خواست با چنین گروه‌هایی به شدت و به شکلی ویژه در استان دیالی مقابله شود که هم اکنون به یکی از کانون‌های تروریسم در عراق تبدیل شده است. اگرچه در این میان عملیات‌های پیشگیرانه‌ای هم علیه این گروه‌ها صورت گرفته و مناطقی از استان پاکسازی شده، با این حال خواهان عملیات نظامی گسترده در مرزهای شمالی استان و غلبه بر تمام مواضع و مقرهای گروه‌های تروریستی هستیم.

یک منبع آگاه امنیتی در استان «دیالی» عراق اعلام کرد، در انفجاری که یک خودروی متعلق به یک شرکت ایرانی در شمال شرق «بعقوبه» هدف قرار گرفت، 11 نفر کشته و زخمی شدند.

این گفت: شمار اولیه قربانیان این انفجار که یک خودروی متعلق به شرکت ایرانی فعال در زمینه لوله‌‌های گازی را هدف قرار داد، 6 کشته و 5 زخمی است.

وی افزود که 4 کارگر و 2 متخصص فنی ایرانی کشته شدند و 5 عراقی زخمی شدند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها