امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84637
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۱
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، نذر عباس، دیپلمات معروف پاکستانی و سفیر سابق این کشور در «قرقیزستان»، ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، نذر عباس، دیپلمات معروف پاکستانی و سفیر سابق این کشور در «قرقیزستان»، «رومانی» و «بلغارستان» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد در مورد سفر هفته گذشته فرمانده ارتش پاکستان به افغانستان گفت که اوضاع افغانستان وخیم است بنابراین دولت اسلام‌آباد و کشورهای بانفوذ همسایه مانند ایران برای برقراری امنیت در این کشور همکاری کنند.

وی افزود که نسل جدید افغانستان بایستی بتواند استعداد‌های خود را در فضای آرام در این کشور شکوفا کند.

نذر عباس در ادامه با اشاره به خروج نیروهای خارجی از افغانستان و چگونگی برخورد طالبان در این کشور، اظهار داشت که پس از اینکه نیروهای ناتو افغانستان را ترک کنند؛ طالبان چطور با مردم این کشور برخورد می‌کنند؟ وقت آن رسیده که کشورهای همسایه افغانستان بویژه پاکستان و ایران موضوع بازگشت طالبان به این کشور را جدی بگیرند و برای برقراری امنیت نسبی در افغانستان با یکدیگر همکاری کنند.

وی افزود: طالبان یک بار طعم بدست آوردن قدرت را چشیده‌اند بنابراین تمام تلاش خود را برای تسلط دوباره بر افغانستان به کار می‌برند.

کارشناس پاکستانی بیان کرد که همکاری با دولت منتخب مردم افغانستان به نفع پاکستان و ایران است، بنابراین تهران و اسلام‌آباد بایستی تلاش کنند تا مردم افغانستان را از درگیری داخلی نجات دهند تا مرزهای این 2 کشور نیز از امنیت کامل برخوردار شوند.

نذر عباس در ادامه با اشاره به اهمیت نشست هفته گذشته فرماندهان ارتش پاکستان، افغانستان و ناتو در کابل خاطرنشان کرد که توافق 3 جانبه فرماندهان نظامی تضمین کننده امنیت افغانستان در زمان برگزاری انتخابات است.

دیپلمات پاکستانی تأکید کرد که «راحیل شریف» در سفر خود به افغانستان اطمینان داد که اسلام‌آباد نهایت تلاش خود را برای برقراری آرامش در افغانستان بکار خواهد برد زیرا امنیت در این کشور تضمین کننده امنیت در پاکستان است.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها