امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84641
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۱
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در هرات، در پی حمله گروهی روز گذشته (جمعه) مهاجمان انتحاری مسلح به کنسولگری کشور ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در هرات، در پی حمله گروهی روز گذشته (جمعه) مهاجمان انتحاری مسلح به کنسولگری کشور هندوستان در هرات، ده‌ها نفر از ساکنان این شهر امروز با برپایی تظاهراتی از دولت افغانستان خواستند تا نمایندگی سیاسی هند را به خارج از این شهر انتقال دهد.

تظاهر کنندگان با تجمع در مقابل کنسولگری کشور هند، تاکید کردند که بایستی این نمایندگی سیاسی به خارج از شهر هرات انتقال یابد.

این پنجمین بار در سال‌های گذشته است شهروندان ناحیه چهارم شهر هرات، بمنظور انتقال کنسولگری هند به خارج از شهر هرات تظاهرات می‌کنند، و خواست آن‌ها نادیده گرفته می‌شود.

کنسولگری هند در یک منطقه مسکونی در شهر هرات واقع شده است و جاده منتهی به ساختمان  آن بدلیل مسائل امنیتی از چند سال به اینطرف به روی رفت و آمد مردم مسدود است.

تظاهر کنندگان هراتی می‌گویند که در پی حمله روز گذشته به کنسولگری هند، خسارات مالی به آن‌ان وارد شده و صدای انفجارها در روان فرزندانشان تاثیر منفی بجای گذاشته است.

درگیری هشت ساعته روز گذشته که از ساعت پنج صبح در نزدیکی کنسولگری هند در شهر هرات آغاز شد با مرگ 3 فرد انتحاری پایان یافت.

بر اساس گزارش‌ها، در این حمله به کارمندان کنسولگری هند و غیرنظامیان آسیبی نرسید و تنها ساختمان این کنسولگری خسارت دیده است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها