امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84642
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۱
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کابل، برخی از مسئولان ولایت هرات شب گذشته با حضور در حسینیه هراتی‌ها ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کابل، برخی از مسئولان ولایت هرات شب گذشته با حضور در حسینیه هراتی‌ها با مهاجرین افغان مقیم مشهد دیدار و آنان را در جریان فعالیت‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی صورت گرفته در ولایت هرات قرار دادند.

«محمد امین صدیقی»، سرکنسول دولت افغانستان در این مراسم ضمن خوش‌آمد گویی به مسئولان ولایت هرات گزارشی از دیدار هفته گذشته استاندار هرات از خراسان رضوی را تشریح کرد و افزود: در هفته گذشته به دعوت رسمی استاندار خراسان رضوی، والی هرات «فضل الله وحیدی» در رأس هیئتی به استان خراسان رضوی آمد و مذاکرات بسیار مثبتی نیز با مقامات استان خراسان رضوی صورت گرفت.

سرکنسول افغانستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به 3 دهه حضور مهاجرین در جمهوری اسلامی ایران، فعالیت‌های صورت گرفته توسط مهاجرین در بخش‌های مختلف فرهنگی، آموزشی و اقتصادی را تشریح کرد و افزود: مهاجرین افغانستان در ایران در طول این سال‌ها نقش مهمی در تجارت و اقتصاد ایفا کرده‌اند و در مراکز فرهنگی و اجتماعی و تأسیس مراکز خیریه و مراکز علوم دینی و فرهنگی مشارکت گسترده داشته‌اند که باید سپاسگزار مقامات جمهوری اسلامی ایران باشیم که این فرصت‌ها را برای مهاجرین فراهم کردند.

صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اشاره کرد و افزود: دشمنان مردم افغانستان بسیار تلاش کردند که در روند برگزاری انتخابات اخلال ایجاد کنند ولی موفق نشدند و در دور دوم نیز موفق نخواهند شد که مانع حضور مردم در پای صندوق‌های رأی شوند و مردم ما با شرکت در انتخابات مشت محکمی بر دهان دشمنان خود خواهند زد و نظام مردم سالاری را تقویت خواهند کرد.

«سعد خطیبی» رئیس اتاق تجارت هرات نیز در این مراسم گزارشی از دیدار مسئولان ولایت هرات از استان خراسان رضوی و دیدار با مقامات این استان را تشریح کرد و گفت: در دیداری که با استاندار خراسان رضوی داشتیم مشکلات مهاجرین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از آمادگی مراکز اقتصادی استان خراسان رضوی برای سرمایه‌گذاری در شهر هرات خبر داد و افزود از مراکز مهمی که اعلام آمادگی کردند در هرات سرمایه‌گذاری کنند شرکت داروسازی ثامن و مؤسسه مالی عسکریه بودند و ما نیز با حضور آنها موافقت کردیم.

رئیس اتاق تجارت هرات در ادامه افزود: دولت افغانستان از سرمایه‌گذاران خارجی حمایت می‌کند و سرمایه آنها را با ضمانت بانک جهانی تضمین می‌نماید و خواهش ما از سرمایه‌گذاران افغانستان مقیم ایران این است که سرمایه‌گذاران ایرانی را برای سرمایهگذاری در افغانستان تشویق نمایند.

«عبدالکریم زرگر»، مدیر بخش اقتصادی ولایت هرات نیز در این مراسم گزارشی از پیشرفتهای صورت گرفته در بخشهای فرهنگی و اقتصادی را بیان کرد و گفت:متأسفانه از طرف دوستان و دشمنان ما منفی بافی بر علیه افغانستان و هرات بسیار است و می‌خواهند این ولایت را ناامن و فاقد امکانات جلوه دهند در حالی که اینک در هیچ روستای در ولایت هرات نیست که مدرسه وجود نداشته باشد و همه با امنیت کامل مشغول فراگرفتن آموزش هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مراکز آموزشی هرات اشاره کرد و افزود: در حال حاظر 97 هزار دانش آموز در مدارس هرات مشغول تحصیل هستند و 28 هزار دانشجو نیز در یک دانشگاه دولتی و 4 دانشگاه خصوصی درس می‌خوانند و 100 مرکز علوم دینی از شیعه و سنی و بیش از 600 نهاد مدنی در هرات فعالیت دارند.

در ادامه این مراسم «عبدالله آرزو» یکی از شاعران هرات در سخنانی از مسئولان ولایت هرات خواست که به مشکلات مهاجرین بیشتر رسیدگی کنند.

در این مراسم که با حضور شخصیت‌های فرهنگی و اقتصادی مهاجرین از طرف هیئت امنای حسینیه هراتی‌ها برگزار شد، قرار بود استاندار هرات نیز حضور داشته باشد ولی به علت حادثه تروریستی که صبح دیروز در هرات به وقوع پیوست سفر خود را ناتمام گذاشت و به هرات بازگشت.

«فضل‌لله وحیدی» والی هرات هفته گذشته در رأس هیئتی 30 نفره از مسئولان عالی این ولایت به دعوت رسمی «علیرضا رشیدیان» استاندار خراسان رضوی به این استان سفر کرد و در جریان آن توافقات مهمی میان 2 ولایت هرات و استان خراسان رضوی به امضا رسید.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها