امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۵:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84643
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۱
تعداد بازدید: 26
  به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «پرایوت چان اوچا»، رهبر کودتاچیان تایلند مجلس سنای این کشور را منحل کرد و اختیار قانونگذاری ...

  به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «پرایوت چان اوچا»، رهبر کودتاچیان تایلند مجلس سنای این کشور را منحل کرد و اختیار قانونگذاری در این کشور را به عهده گرفت.

آقای پرایوت اعلام کرد وی در شرایط فعلی اختیارات و مسئولیت‌های مجلس نمایندگان و مجلس سنا را در اختیار می‌گیرد تا تصممیمات لازم را در زمینه اقدامات نیازمند تصویب قانون اخذ کند.

وی همچنین برخی از مقامات مههم دولتی را از سمت‌های قبلی عزل و آنها را به پست‌های غیرفعال گماشت. فرمانده پلیس، رئیس اداره تحقیقات ویژه و معاون وزیر دفاع تایلند از جمله مقامات عزل شده هستند.

گفته می‌شود این مقامات، طرفداران دولت منتخبی بودند که ارتش پیشتر آنها را با کودتا از قدرت کنار رانده بود.

گزارش‌ها از تایلند در همین حال تأکید می‌کنند مردم در اعتراض به دستگیری نخست‌وزیر سابق به خیابان‌ها ریخته‌اند.

فرمانده ارتش تایلند روز پنجشنبه در بیانیه‌ای که از طریق تلویزیون رسمی این کشور پخش شد اعلام کرد که ارتش قدرت را با انجام یک کودتای نظامی در دست گرفته است.

این کودتا پس از ماه‌ها تنش و درگیری در این کشور اتفاق افتاد؛ تنش‌هایی که سرانجام روز سه‌شنبه، 30 اردیبهشت، 20 مه، به برقراری حکومت نظامی منجر شد.

درگیری‌ها از یک سال پیش، هنگامی که یینگلاک شیناواترا، نخست وزیر سابق مجلس عوام را منحل کرد، آغاز شد.

معترضان ماه هاست که با برپایی تظاهرات سراسری و پی در پی ضمن ابراز مخالفت با دولت جاده‌های اصلی بانکوک را مسدود کرده اند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها