امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84650
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۷
تعداد بازدید: 17
حجت‌‌الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

حجت‌‌الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص اینکه «وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده‌ است که کلاس‌های فوق برنامه روزهای پنجشنبه اختیاری است و هزینه آن از دانش‌آموزان گرفته‌ می‌شود»، اظهار داشت: این تصمیم دقیقی نیست و باید در آن تجدید نظر صورت گیرد؛ چرا که تنها دانش‌آموزانی که توان مالی دارند، می‌توانند در این کلاس‌ها شرکت کنند و قطعاً آسیب‌زا بوده و نوعی تبعیض در آموزش و پرورش نهادینه می‌شود.

وی ادامه داد: در پاره‌ای از نقاط، دانش‌‌آموزانی داریم که قدرت خرید کفش ندارند و چگونه چنین خانواده‌ای می‌تواند مبالغ کلاس‌های فوق برنامه روزهای پنجشنبه را بپردازد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سلیمی با بیان اینکه نباید همیشه برای یک مناطق خاص در تهران تصمیم‌گیری کنیم و آن را به کل کشور تعمیم دهیم، افزود: شاهد هستیم در نقاط دورتر و حتی در خود تهران بعضی از خانواده‌ها از نظر مالی در مضیقه هستند.

وی بیان داشت: در حال حاضر چند نوع مدرسه مثل تیزهوشان و غیر انتفاعی داریم که غیر انتفاعی‌ها نیز چند نوع شده‌اند و بعضی از آنها 12 تا 13 میلیون تومان شهریه می‌گیرند و دانش‌آ‌موزان این مدارس با آن دانش‌آموزی که حتی برای رفتن به مدرسه مشکل کرایه دارد تفاوت دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطر نشان کرد: به نظر بنده گرفتن پول برای کلاس‌های فوق برنامه در روز پنجشنبه تبعیض آشکار در توزیع امکانات بین دانش آموزان است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار