امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84659
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۷
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، رضا نگهبان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس افزود:  ما به عنوان مدیریت شهری باید به اشتغال زایی جامعه کمک کنیم. ما ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، رضا نگهبان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس افزود:  ما به عنوان مدیریت شهری باید به اشتغال زایی جامعه کمک کنیم. ما به هر سازمان مردم نهادی که به اشتغال زنان خودسرپرست کمک کند، کمک می کنیم.

وی ادامه داد:  ما در جامعه اسلامی اجازه نداریم تک برویم و باید حواسمان به همسایگان خود باشد. ما حاضریم نقاط خوب را خودمان غرفه بزنیم و فضا ارائه دهیم و سازمان های مردم نهادی را که به اشتغال این زنان کمک می کنند، حمایت کنیم. این زنان هنرهای فراوانی دارند، اما هیچ فضایی نیست که این هنرها را بروز دهند.

شهردار منطقه 7  در بخش دیگر سخنانش در خصوص خیابان دماوند یادآور شد: بخش  تمام تقاضاهایی که تا کنون از خیابان دماوند برای ما ارسال شده، برای تالار عروسی است.

نگهبان افزود: اولا وجود اتوبان صیاد و امام علی و بزرگراه دماوند و در عین حال قرار گرفتن این فضا در مرکز شهر، باعث می شود که اگر بتوانیم این فضا را بسامان کنیم، ایده خوبی است و به ازدواج آسان کمک می کند. به تالارهای عروسی همه نوع کمکی می کنیم، زیرا وقتی عرضه زیاد شود، تقاضا با قیمت پایین تری برآورده می شود.

شهردار منطقه 7 اضافه کرد: من سابقه شهرداری منطقه 19 را نیز در کارنامه خود دارم و به لحاظ سرانه های خدماتی، به جرات می گویم که منطقه 19 ده برابر منطقه 7 به لحاظ کیفیت زندگی مناسب است. همه فقط به چند خیابان شهید بهشتی و سهروردی نگاه می کنند و نظام آباد و ... را نمی بینند. من جزو قدیمی ترین مدیران شهرداری تهران هستم که از سالیان دور افتخار خدمت داشته ام. اما واقعا آدم لذت می برد که با قالیباف کار کند؛ زیرا هر جا به ایشان طرحی نو با توجیه مناسب ارائه دادم، ایشان با تمام قوا حمایت کرده است. وی تصریح کرد: تعریض خیابان دماوند در هفت هشت ماه گذشته رخ داده است. ما توجیهات این طرح را به وی ارائه کردیم و گوش داد و حمایت کرد.

وی در خصوص سرانه فضای سبز منطقه 7  گفت: سرانه فضای سبز در این منطقه پایین است .

وی افزود: اگر بتوانیم طرح‌های خود را به خوبی به قالیباف معرفی کنیم، اعتبارات خوبی برایمان در نظر می گیرد.

 نگهبان در بخش دیگر سخنانش افزود: سراهای محلات ما مشکلات فراوانی دارد و این را می پذیریم. 19 سرای محله داریم که پتانسیل بسیار خوبی است. ما در هر محله منطقه 19 یک سالن سرپوشیده الزهرا داریم و همه جا چمن مصنوعی ساختیم.

وی در ادامه گفت: من 84 ماه و 27 روز سابقه جبهه دارم که معادل عمر یک آدم است و همکلاسی ها و همرزمان من جلوی چشمم شهید شده اند. به همین دلیل به خود اجازه نمی دهم درباره گذشتگان صحبت کنم. همسر من دکترای مدیریت آموزشی دارد. من در زمان دانشجویی خود 30 سال پیش نماینده دانشجویان بودم . با خود عهد کرده ام که کاندیدای شورایاری محله خودمان هم نشوم. همین قدر که بتوانیم برای شرق منطقه 7 کاری انجام دهیم برایمان کافی است.

وی افزود:  وظیفه ماست که شرق منطقه حد فاصل میدان امام حسین به سمت داخل منطقه را بهسازی کنیم.

نگهبان یادآور شد: برای برخورد با کولونی های فساد، 10 تا مسجد را در سطح منطقه به عنوان کولونی های ایجابی ساخته ایم. ما مسجد 2 در تعریف کرده ایم که یک در آن به دانشگاه و مسجد و ... باز می شود و با آن مجموعه کار می کند. دانشگاه الهیات و خوارزمی حیاط خود را به ما داده اند که در طبقه زیرین کتابخانه و در طبقه همکف مسجد ایجاد کنیم.

شهردار منطقه 7 اضافه کرد: در منطقه 19 در دل دانشگاه شریعتی استخر و سونا برای خانم ها ایجاد کردیم. توافق کردیم که 3 روز در اختیار شهرداری و 4 روز در اختیار دانشگاه باشد. ارگان های نظارتی مرا احضار کردند و گفتند چرا با پول شهرداری در دانشگاه استخر زده ای. گفتم این دانشگاه 10 هزار دانشجوی دختر دارد و اگر یک کار ماندگار در منطقه 19 کرده باشم، همین است و بعد از شنیدن توضیحات من قانع شدند. ما حاضریم مدارس حیاط خود را به ما بدهند و ما ورزشگاه ایجاد کنیم که در ساعات مدرسه در اختیار مدرسه باشد و در ساعات غیر درسی در اختیار شورایاران باشد.

وی در خصوص پل سید خندان گفت: در سابقه پل سیدخندان، کار بی مطالعه ای داشته ایم. زیر این پل از قدیم ایستگاه تاکسی بوده و ما بعد از آن حادثه تلخ، ساماندهی و نورپردازی کرده ایم و به عنوان یک گره ترافیکی خودمان در آنجا ترافیک ایجاد نمی کنیم. تقاطع خیابان گرگان و انقلاب به دلیل اینکه مسیر بی آر تی است، یک چراغ بی آر تی را حذف کرده ایم و با مسیرهای جایگزین داریم راه را باز می کنیم و یک لوپ را بالاتر برده ایم و یک لوپ را پایین تر.

نگهبان افزود: باید بپذیریم که حق تقدم با وسیله نقلیه عمومی است. وقتی من در منطقه 1 بودم، اعتراضات زیادی نسبت به ایجاد مسیر بی آر تی شد، ولی اکنون همه این وضعیت را پذیرفته اند. درست است که خساراتی به مردم لاین اتوبوس رو وارد شد، اما در عوض بار ترافیکی را رفع کردیم. حذف این چراغ نیز اقدام ما با مشورت پلیس راهور بود و امیدواریم بتوانیم با ایجاد مسیر جایگزین بتوانیم مشکل مردم را حل کنیم. ما در نمایشگاه کتاب برای مردم مزاحمت زیادی ایجاد کردیم.

وی در خصوص میدان امام حسین گفت: در میدان امام حسین وجود مسجد امام حسین با تولی آقای ابوترابی وجود دارد که نماسازی دیوار آن را داریم شروع می کنیم که معماری اسلامی رخ دهد. املاک داخل طرح را داریم خریداری می کنیم. با مدیریت منطقه و زیباسازی و ابوترابی کار دارد پیش می رود و تا مهر و امضای آقای ابوترابی زیر آن دیوار نبود کار را شروع نمی کردم.

رئیس سابق کمیسیون ماده 100 افزود: نرم افزاری که الان در ماده 100 هست، تنها جای کشور است که قاضی امضای الکترونیکی می کند و این تز دکترای من است و هیچ مشاوری روی آن کار نکرده و ضریب امنیتی این کمیسیون بسیار بالا است. کسی که مدیر کل ماده 100 است، در واقع دادستان عمرانی شهر است و اگر قاضی یک رایی داد، مدیر کل می تواند بگوید به خاطر منافع شهر این رای باطل است. ما در ماده 100 ده کمیسیون و 10 شعبه دادگاه داریم. ما همین الان هم محل رجوع پرونده های کل کشور برای موضوعات ماده 100 هستیم. 

وی بیان کرد: در زمان مدیریت آقای منتظری بر دیوان عدالت اداری ما روابط بسیار خوبی با ایشان داشتیم و هفته ای یک بار به خدمت ایشان می رفتیم و قضات ماده 100 را می بردم و می گفتم هر چه می خواهید به من بگویید به ایشان بگویید. دیوان آرای ماده 100 را باطل می کند، بنابراین هر چه تعامل بالاتر باشد، آرای باطله کمتر است. 

وی بیان کرد: هر بار به دیدار حضرت آقا رفته ایم، بر ضرورت تحقق معماری ایرانی اسلامی تاکید کرده اند. ما در خصوصی ترین فضای داخلی شهروندان آنقدر دخالت می کنیم که او را گیج می کنیم، اما در مورد نما و منظر که یک هنجار بصری است و در دید همه مردم قرار دارد، سکوت می کنیم. ما امسال هر ناحیه را موظف کرده ایم که 5 خیابان را باید زیباسازی کند، حتی اگر به قیمت عوض شدن من باشد باید این اتفاق بیفتد. این تکلیفی است که خودمان برای خود معین کرده ایم. با همین رویکرد، همایش معماری ایرانی و اسلامی را در ادامه همایش سال گذشته برگزار می کنیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها