امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84665
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۷
تعداد بازدید: 51
فاطمه آلیا در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: لایحه تقلیل ساعت کاری زنان شاغل این هفته در  کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی می‌شود کلیات این لایحه ...

فاطمه آلیا در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: لایحه تقلیل ساعت کاری زنان شاغل این هفته در  کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی می‌شود کلیات این لایحه قبلاً به تصویب رسیده بود و هم اکنون برای رسیدگی به جزئیات در دستور کار کمیسیون اجتماعی مجلس قرار دارد.

وی ادامه داد: در صورت تصویب نهایی خانم‌هایی که فرزند زیر 7 سال و یا فرزند معلول دارند و یا یک نفر از اعضای خانواده آنها معلول است در صورت تقاضای خودشان می‌توانند ساعات کار خود را از 44 ساعت به 36 ساعت کاهش دهند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه قانونی در گذشته در راستای کاهش ساعت کاری زنان شاغل به تصویب رسیده بود و هم اکنون اجرا می‌شود گفت: وجه تمایز این لایحه با قانونی که هم اکنون اجرا می شود این است که در قانون قبلی زنان شاغل می‌توانستند با درخواست خود تا نیمی از ساعت کار خود را کاهش دهند اما در این صورت حقوقی که دریافت می‌کردند حقوق اشتغال پاره وقت بود.

آلیا تصریح کرد: در لایحه جدید کاهش ساعت کار با کاهش حقوق همراه نیست و این لایحه در جهت حمایت و تحکیم بنیان خانواده است.

وی در خصوص بار مالی این لایحه گفت: اخیراً به تمام کمیسیون‌های مجلس دستور داده شده است که تمام طرح‌هایی را که بار مالی دارند از دستور کار خارج کنند اما هم اکنون دو رویکرد سیاست‌های جمعیتی و تحکیم بنیان خانواده در جامعه وجود دارد که با در نظر گرفتن این دو رویکرد باید بررسی کنیم که آیا می‌توانیم بار مالی آن را از محلی جبران کنیم.

آلیا اظهار داشت: اگر نتوانیم بار مالی آن را تأمین کنیم باید مفاد این لایحه در طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده گنجانده شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار