امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84668
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۷
تعداد بازدید: 25
به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نامدار عبدالهیان، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نامدار عبدالهیان، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به مصوبه‌ هیأت وزیران مبنی بر اهمیت سواد و لزوم مشارکت و همیاری دیگر نهادها و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی برای اجرای اهداف پیش‌بینی شده‌ گفت: همه به نوعی وابسته به نهضت سوادآموزی بوده و باید همکار این نهاد باشیم.

وی، عدم همکاری نهادها و ارگان‌های دولتی و غیردولتی با این سازمان را امری سخت و طاقت فرسا برای عملی شدن اهداف مورد نظر خواند و خاطرنشان کرد: این هماهنگی و مشارکت ضمن برخورداری از جایگاه ویژه، موجب تسریع اجرای سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش خواهد شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش ضعف بنیه‌ مالی خانواده‌های استثنایی را یکی از عمده‌ترین مشکلات آنها برشمرد و تصریح کرد: فعالیت در زمینه‌ تغییر نگرش‌ها و همیاری برای شناسایی و کمک به با سواد کردن این افراد از جمله محورهای کاری مشترک دو سازمان آموزش و پرورش استثنایی و نهضت سوادآموزی در سال مدیریت جهادی به شمار می‌رود.

عبدالهیان این نوع نگاه و فعالیت را تکلیف شرعی برای همه‌ نهادهای کشوری دانست و افزود: نهضت سوادآموزی از جمله نهادهایی است که با مدیریت جهادی فعالیت خود را آغاز کرده است؛ ما نیز با حضور فعالان سازمان آموزش و پرورش استثنایی تلاش خواهیم کرد گام‌هایی اساسی برای کاهش آمار بی‌سوادی در سطح کشور برداریم.

گفتنی است، اجرای برنامه‌های آموزشی، فرهنگی میان بزرگسالان استثنایی بی‌سواد و کم‌سواد جامعه شهری و روستایی و والدین آن‌ها، تحقق اهداف سوادآموزی، رفاه اجتماعی و ارتقای نرخ سلامت از کلیات تفاهم‌نامه همکاری میان دو سازمان آموزش و پرورش استثنایی و نهضت سوادآموزی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها