امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84670
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۷
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج شهرداری تهران، محسن پیرهادی در دیدار با بسیجیان منطقه 8 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج شهرداری تهران، محسن پیرهادی در دیدار با بسیجیان منطقه 8 شهرداری تهران، حضور در بسیج را یک افتخار خواند و تصریح کرد: امام راحل(ره) با تشکیل بسیج بهانه‌ای را ایجاد کرد که امروز بواسطه آن و برای یک هدف مشترک، می‌توانیم دور هم جمع شویم، این خیلی با اهمیت است و جای شکرگذاری دارد.

مسئول سازمان بسیج شهرداری تهران افزود: کجای دنیا می‌توان یک همچنین انجمن مردمی خود جوش ایجاد کرد؟ این یک فرصت است و باید از آن استفاده کرد. چیزی که بدست ما رسیده برایش هزینه زیادی شده است. لذا وظیفه ما سنگین است و باید به گونه ای رفتار کنیم تا مردم تفاوت رفتار یک کارمند بسیجی و غیر بسیجی را احساس کنند.

پیرهادی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد و مدیریت جهادی، یکی از رویکردهای بسیج شهرداری تهران در سال جاری را کاهش هزینه‌ها و ارتقاء کیفیت برنامه‌ها عنوان کرد و گفت: ما به دنبال کاهش هزینه‌های اداری در سازمان هستیم. ما امروز توان برگزاری برنامه‌ها، مراسم‌ها و همایش‌های بزرگی را در شهر تهران داریم، اما با بررسی‌های به عمل آمده و کارهای کارشناسی انجام شده در بسیج شهرداری تهران، به این نتیجه رسیدیم که خروجی و اثر بخشی برخی از همایش‌ها اندک است و ما می‌توانیم آن هزینه ها را به گونه مفیدتری هزینه کنیم، لذا خیلی از این گونه مراسم‌ها را کم کرده‌ایم.

وی با بیان آنکه کار مستمر، اثر بخشی بیشتری دارد خاطر نشان کرد: کاری که بخواهد اثر بخش باشد باید مستمر بوده و اندیشه‌ها را به هم نزدیک کند. ما در مجموعه خودمان تلاش کرده‌ایم برنامه هایمان را منظم کرده و با برنامه کار کنیم. اما این همه کار این نیست، لازمه کارهای ما همدلی و همگرایی است.

پیرهادی گفت: آنچه مشکلات امروز ما را در کشور حل می‌کند، همین مسئله است. باور کنیم که کار در بسیج برای خودمان است. خیلی از مشکلات ما مادی نیستند، اما چون تعلق خاطر ما نسبت به هم کم است، برخی کارها روی زمین می‌ماند. اگر در زندگی شخصی خودمان هم نگاه کنیم می‌بینیم که شکل همه کارهایمان درست است ولی باز هم رضایت و آرامش خاطر وجود ندارد. این به آن خاطر است که ما راه حل مشکلاتمان را در مادیات جستجو می کنیم.

مسئول سازمان بسیج شهرداری تهران اضافه کرد: بسیج مجموعه ای از خوبی هاست و ما باید بدی‌ها را اصلاح کرده و همدل شویم. در یک کلام باید غمخوار هم باشیم. آداب معاشرت ما هم خیلی مهم است. ما در سیستم اداری نسبت به هم محبت نداریم. اگر این اتفاق افتاد، برکتش را در زندگییمان خواهیم دید.

وی افزود: ما اگر امکاناتی نداشتیم و فقط عنوان بسیجی و فکر مشترک داشتیم ، با گره زدن اندیشه‌هایمان به هم می‌توانیم مشکلات را حل کنیم. در همه انقلاب‌های دنیا هم اگر نگاه کنید می بینید که همه مردم به میدان نیامده‌اند و فقط عده‌ای با یک هدف یکسان انقلاب کرده‌اند.

پیرهادی از راه اندازی مرکز تبادل کتاب در سطح شهر تهران خبر داد و افزود: ما به مدت یک سال است که در حوزه تبادل کتاب برنامه ریزی کرده ایم و مجوزهای لازم جهت راه اندازی این مقوله را هم کسب کرده ایم و ان شاء الله بزودی با یک کار منسجم و دقیق معاونت فرهنگی اجتماعی بسیج شهرداری تهران این مرکز را در شهر تهران راه اندازی خواهد کرد.

عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران مجموعه بزرگراهی شهر تهران را کامل ارزیابی کرد و اظهار داشت: تقریبا شبکه بزرگراهی ما در تهران کامل شده است و فقط در برخی موارد نیازمند یک سری اصلاح هندسی و برخی موارد هم احداث رمپ ها، زیر گذرها و تونل‌ها هستیم که برای آنها هم مدیریت شهری برنامه ریزی کرده است.

وی افزود: برای آنکه حلقه شبکه بزرگراهی به هم وصل شود، در برخی مناطق گسستگی بوجود آمده است که مجموعه مدیریت شهری ناگزیر از اجرای آن بوده است.

پیرهادی با بیان اینکه هم اکنون شهرداری تهران توان خود را بر توسعه مترو متمرکز کرده است، اظهار داشت: ما در استان تهران نیازمند 700 کیلومتر مترو هستیم. در شهر تهران در فاز اول 450 کیلومتر نیاز داشتیم که امروز حدود 190 کیلومتر مترو در شهر تهران ساخته شده است.

وی به هزینه بالای احداث مترو اشاره کرد و گفت: به ازای هر کیلومتر مترو برای ما 70 میلیارد تومان حفاری و تجهیزات هزینه دارد که برای تجهیز این شبکه عدد بالای می‌شود. اما شهرداری تهران، با اخذ وام و گرفتن کمک از دولت این برنامه را به طور جدی دنبال می‌کند. البته دولت‌ها هم خیلی به شهرداری بدهکارند. ما نزدیک به 6200 میلیارد تومان از دولت طلب داریم که اگر همین بدهی را تسویه کنند قسمت عمده ای از مشکلات ما در توسعه مترو حل خواهد شد.

عضو شورای شهر داشتن توجیه اقتصادی، فرهنگی و سلامت پروژه های شهری را لازمه احداث آن عنوان کرد و افزود: شهرداری تهران موظف شده است که پیوست‌های سلامت و اقتصادی پروژه‌ها را به شورا ارائه کند. به عبارت دیگر شهرداری تهران بایستی اثر پروژه های شهری را در اقتصاد تهران و کشور مورد برسی قرار دهد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار