امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84674
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۷
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج٬ بابک دین‌پرست پیش از ظهر امروز در جلسه معاونین ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج٬ بابک دین‌پرست پیش از ظهر امروز در جلسه معاونین ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با کمیته‌های تخصصی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان اظهار کرد: خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای برتر جهان در زمینه مبارزه با مواد مخدر است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته 66 میلیون تومان فروش اموال مصادره قاچاقچیان مواد مخدر٬ دستگیری 106 قاچاقچی عمده فروش٬ دستگیری یک هزار و 706 خرده‌فروش در کردستان نسبت به مبارزه با مواد مخدر اقدام شده است افزود: مهمترین بحث در حوزه مبارزه با مواد مخدر ضربه زدن به بنیان اقتصاد قاچاقچیان است.

معاون کاهش تقاضا و مشارکت‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری بر پیدا کردن سر شبکه‌های قاچاق مواد مخدر تاکید کرد و ادامه داد: در هنگام با خبر شدن از قاچاق مواد مخدر نباید نسبت به دستگیری آن گروه اقدام کرد بلکه باید با تعقیب آنها نسبت به پیدا کردن سر شبکه گروه اقدام کرد.

دین‌پرست با بیان اینکه کردستان در مسیر ترانزیت مواد مخدر قرار گرفته است٬ بیان کرد: همه دستگیری‌ها و عملیات مبارزه با مواد مخدر باید به صورت هدفمند انجام بگیرد.

وی اضافه کرد: اعتقاد جدی ستاد مبارزه با مواد مخدر بر این است که به عنوان حلقه پایانی استمرار حضور یک بهبود یافته و پذیرش این فرد در خانواده و جامعه تلاش جدی کنیم.

معاون کاهش تقاضا ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه بعد از کرمانشاه٬ کردستان دومین استانی است که بیشترین طرح‌های اشتغالزایی را برای آن به تصویب رسانده‌ایم٬ گفت: هفت اشتغالزایی در کردستان به تصویب ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر رسیده است.

دین‌پرست با تاکید بر راه‌اندازی کمیته اشتغالزایی و توانمندسازی افزود: امیدواریم با تشکیل این کمیته‌ها در سطح استان شاهد توسعه اشتغالزایی در بین معتادان بهبود یافته باشیم.

وی به وجود مشکلات جدی در حوزه درمان معتادان اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه آمار دقیقی از معتادان در سطح کشور هم به لحاظ معتادین عضو مراکز و هم معتادین خیابانی وجود ندارد و این به دلایلی از جمله کوتاهی برخی دستگاه‌های اجرایی و هم وجود غرض‌هایی در این زمینه و اینکه برخی از این ‌آشفتگی‌ها سود می‌بردند٬ است.

معاون کاهش تقاضا و مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری از راه‌اندازی بانک اطلاعاتی معتادان کشور خبر داد و بیان کرد: طبق قول‌های وزارت بهداشت باید تا آبان ماه جاری بانک اطلاعاتی از معتادان سطح کشور تشکیل شود.

دین‌پرست در پایان به تشکیل سند جامع پیشگیری از اعتیاد در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: برش استانی هم در این راستا انجام شده است.
انتهای پیام/79001/س40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها