امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۹:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84683
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۷
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدهادی حیدرزاده با اعلام این خبر گفت : در هفته گذشته با پیگیری‌های اداره کل حفاظت محیط زیست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدهادی حیدرزاده با اعلام این خبر گفت : در هفته گذشته با پیگیری‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران و با همکاری مشترک یگان حفاظت اداره پارک های ملی خجیر و سرخه حصار و پلیس امنیت تهران بزرگ در حدود 37 هزار مترمربع اراضی تصرف شده واقع در پارک ملی خجیر و منطقه حفاظت شده جاجرود از دست متصرفان آزادسازی شد.

حیدرزاده با بیان اینکه  بیشتر این اراضی در منطقه حفاظت شده جاجرود قرار داشته اظهار داشت: از این میزان حدود 10 هزار متر مربع در داخل پارک ملی خجیر و در حریم کمی رودخانه جاجرود قرار داشته و مابقی مربوط به تصرفات واقع در منطقه حفاظت شده جاجرود بوده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه پرونده‌های قضایی مربوطه در سال‌های 87 و 89 مورد پیگیری بوده افزود: بخشی از این اراضی توسط سودجویان بوسیله دیوار و فنس محصور بوده و در آن بناهای کارگاهی و ساختمانی نیز احداث شده است.

وی گفت: البته در جریان پیگیری‌های قضایی حدود 21 هزار متر مربع این اراضی قبل از صدور رأی  قانونی با رضایت  کامل فرد متصرف، تخلیه و تحویل شده است.

حیدرزاده با اشاره به اینکه پیگیری‌های قانونی درخصوص رفع تصرف اراضی واقع در مناطق تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با سرعت بیشتری ادامه خواهد داشت تصریح کرد: پارک ملی خجیر و منطقه حفاظت شده جاجرود از جایگاه خاصی به لحاظ اکوسیستم طبیعی و وجود زیستگاه‌های با ارزش برای حیات وحش استان تهران برخوردار بوده و همچنین جریان رودخانه جاجرود و وجود سد ماملو اهمیت حفاظتی این منطقه را دوچندان کرده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در یک ماه گذشته جمعا درحدود 55 هزار متر مربع از اراضی پارک ملی خجیر و منطقه حفاظت شده جاجرود رفع تصرف شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها