امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84692
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۷
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، درویش امیری ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، درویش امیری ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی با اشاره به نامگذاری امسال به نام «اقتصاد و فرهنگ» گفت: میراث فرهنگی تنها سازمانی است که هم متولی فرهنگ غنی و تاریخی ملت ایران و هم نقش اساسی و کلیدی در زمینه اقتصادی دارد.

وی ادامه داد: میراث فرهنگی میراث چند هزار ساله‌ای است که به ما رسیده و ما باید پاسدار و نگهبان این میراث باشیم.

معاون حقوقی مجلس و امور استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور با اشاره به وجود بیش از یک میلیون اثر تاریخی در کشور تصریح کرد: متاسفانه در پاره‌ای از موارد خسارت‌های جبران‌ناپذیری به میراث فرهنگی کشور وارد شده است.

امیری با اشاره به تمدن بالای هفت هزار ساله کشورمان خاطرنشان کرد: متاسفانه به میراث فرهنگی و گردشگری کشورمان کم پرداخته شده است.

وی اظهار کرد: امروز نگاه خوبی در مجلس به وجود آمده و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس ملاقات‌های بسیاری با مسئولان میراث فرهنگی دارند که اغلب این دیدارها نیز برای رفع مشکلات است.

معاون حقوقی مجلس و امور استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور افزود: این رویکرد جدید مجلس و کمیسیون فرهنگی امیدوار کننده است و امیدواریم دولت و مجلس هر 2 در تعیین بودجه‌ها نیز نظر مساعدتری نسبت به بحث میراث فرهنگی داشته باشند.

امیری با بیان اینکه ساماندهی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیازمند بودجه است، تصریح کرد: بسیاری از اقدامات هزینه‌بر و زمان‌بر است و نیاز به همراهی دولت و مجلس دارد.

وی بر لزوم رسیدگی به بیمه صنعتگران بخش صنایع‌دستی تاکید کرد و حمایت بیمه‌ای دولت از آنان را خواستار شد.
انتهای پیام/87002/م30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها