امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84693
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۷
تعداد بازدید: 141
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک درویش امیری ظهر امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک درویش امیری ظهر امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بنای‌های تاریخی سرمایه غنی برای کشور است افزود: با عنایت مجلس سازمان میراث فرهنگی در ردیف بهره‌مندی از اعتبارات صندوق توسعه ملی قرار گرفته که این گام مثبتی در حوزه گردشگری است.

وی تصریح کرد: اهمیت گردشگری از نگاه تیزبین رهبری نیز دور نبوده و ایشان در تمامی سفرهای استانی خود به موضوع گردشگری پرداخته‌اند.

به گفته وی در سال 2013 آمار ورودی به کشور چهار میلیون و آمار خروجی هشت میلیون نفر بوده است.

معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌های سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور با بیان اینکه گردشگری دومین منبع اقتصادی ایران بعد از نفت است، ادامه داد: ایران از فرهنگ غنی اسلامی برخوردار است و می‌تواند در زمینه جذب گردشگر نیز موفق عمل کند.

وی همچنین به فعالیت 10 موزه در این استان اشاره کرد و گفت: در حوزه گردشگری در استان مرکزی قابلیت‌های فراوانی وجود دارد، اما متأسفانه ناشناخته مانده است.

معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌های سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور با اشاره به وجود مجتمع‌های آب‌درمانی در این استان به عنوان یکی از قابلیت‌های گردشگری در حوزه سلامت ادامه داد: متأسفانه این قابلیت‌ها کمتر شناخته شده و برای گردشگری سرمایه‌گذاری نکرده‌ایم.

وی تأکید کرد: باید زیر ساخت‌های توسعه گردشگری را در سطح استان‌ها فراهم کنیم.

امیری با بیان اینکه صنایع دستی معرف فرهنگ هر ملت است، افزود: بیش از 450 مورد صنایع دستی شناخته شده در جهان به ثبت رسیده است که 350 مورد از این آثار متعلق به ایران می‌باشد.

معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌های سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور بر لزوم ثبت جهانی خانه امام خمینی(ره) در شهرستان خمین تاکید کرد.

امیری از انقراض برخی رشته‌های صنایع دستی اظهار تاسف کرد و ادامه داد: در سه دهه اخیر صنایع دستی در کشور ما با بی‌مهری روبه‌رو بوده است که همین امر به انقراض برخی رشته‌های صنایع دستی منجر شده است.
انتهای پیام/87002/صا30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها