امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۹:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84695
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۷
تعداد بازدید: 160
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی وزارت دادگستری حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری بعد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی وزارت دادگستری حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری بعد از ظهر امروز با کاهیندا آتافیر وزیر دادگستری اوگاندا دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار دو طرف بر لزوم گسترش همکاری‌ها در زمینه های اقتصادی، حقوقی و قضایی تاکید کردند.

در  ابتدای این نشست، پورمحمدی در خصوص گسترش همکاری‌های قضایی اعلام آمادگی کرد و افزود: همکاری‌های حقوقی و آموزش و تبادل تجربیات موضوعات خوبی هستند که می توانند زمینه همکاری بین دو کشور را توسعه دهند.

وی همچنین اعلام کرد: سفرای دو کشور بهترین جایگاه برای تبادل مطالب و هماهنگی رسیدن به یک توافق مشترک هستند.

وزیر دادگستری گفت: در زمینه گسترش همکاری‌ها جا دارد در مورد فعالیتهای حقوق بشری در سطح بین المللی با یکدیگر همکاری داشته باشیم.

وی با اعلام این مطلب که ما در همسایگی بزرگترین تولید کننده مواد مخدر دنیا هستیم و بیش از 100هزار نفر به دلیل جرایم ناشی از مواد مخدر در زندان‌های ایران هستند و بیش از سه هزار و هفتصد نیروی امنیتی ما در درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر کشته شده اند، اظهار کرد: در این خصوص تجربیات مفید و ارزنده ای داریم که می توانیم در اختیار کشور دوست اوگاندا قرار دهیم.

وی همچنین اعلام کرد: سفرای دو کشور بهترین جایگاه برای تبادل مطالب و هماهنگی رسیدن به یک توافق مشترک هستند.

وزیر دادگستری گفت: در زمینه گسترش همکاری‌ها جا دارد در مورد فعالیت‌های حقوق بشری در سطح بین المللی با یکدیگر همکاری داشته باشیم.

وزیر دادگستری اوگاندا نیز در این نشست ضمن ابراز امیدواری در خصوص گسترش سطح همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: امیدواریم بتوانیم زمینه های کار با ایرانیان و تجار ایرانی را تسهیل کنیم.

وی گفت خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران منابع خوبی جهت تسهیل همکاری‌های اقتصادی با اوگاندا در اختیار گذاشته است  و ما نیز در کابینه دولت اوگاندا همواره به دنبال رفع مشکلات بر سر راه توسعه همکاری با دولت ایران هستیم.

اتافیر همچنین در خصوص مبارزه با تروریسم گفت: نسبت دادن موضوع تروریسم و افراطی گری به دین اسلام صحیح نیست چراکه دین اسلام از گذشته دور وجود داشته و این در حالی است که پدیده تروریسم و افراطی گری موضوعی جدید است.

در پایان دو طرف در خصوص انعقاد موافقتنامه حقوقی و قضایی در زمینه های مختلف از جمله تبادل زندانیان بحث و گفت‌وگو کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها