امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84741
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه حریت، رجب طیب اردوغان که در سفر به آلمان به سر می برد، در میان هوادران خود ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه حریت، رجب طیب اردوغان که در سفر به آلمان به سر می برد، در میان هوادران خود در شهر کلن، با حمله شدید به منتقدان داخلی و خارجی خود، تحقیقات در خصوص فساد مالی و پوشش گسترده حادثه معدن سوما را در راستای اقدامات ضد دولت خود ارزیابی کرد.

اردوغان در سخنان خود، اتحادیه اروپا را به دلیل بی‌تحرکی در مواجهه با نقض حقوق بشر در کشور بنگلادش و مصر پس از کودتای ارتش، مورد انتقاد قرار داد.

وی افزود: آنان که از درون کشور با تکبر به ترکیه نگاه می کنند و آنان که خارج از مرزهای ترکیه زندگی می‌کنند، اکنون اتحاد کثیفی با یکدیگر پیدا کرده‌اند و قصد دارند با تضعیف کشور، بر ملت چیره گردند.

اردوغان با انتقاد از تحقیقات 17 دسامبر سال گذشته در خصوص فساد مالی که برخی از وزراء کابینه وی را هدف قرار داده بود،‌این اقدام را «یک کودتا در زیر لوای تحقیقات فساد مالی» خواند.

وی در سخنانی که با واکنش احساساتی و تشویق حاضران همراه شد گفت: ما کماکان از یکپارچگی میان ترک های مقیم آلمان و دیگر آلمانی‌ها حمایت می‌کنیم ولی متأسفانه برخی رسانه‌های آلمان درک درستی از این حمایت ندارند؛ ترک‌ها راه سختی را برای یکپارچه شدن با دیگر ساکنان آلمان دارند ولی هیچ‌گاه در جامعه آلمان هضم نخواهند شد؛ ما هیچ گاه بر سر زبان، مذهب و فرهنگ خود امتیاز نمی‌دهیم.

اردوغان در خصوص کشته شدن دو نفر در اعتراضات به عملکرد دولت در خصوص معدن سوما،‌معترضین را تروریست خواند و گفت: شما می دیدید که آنها چگونه رئیس  پلیس‌ ما را می زدند، آنها عضو گروه‌های تروریستی غیرقانونی بودند.

بر اساس این گزارش، به هنگام برده شدن نام خانم آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان از سوی رجب طیب اردوغان، مردم حاضر در محل تنها یک بار با واکنشی منفی و هو کردن، به نام بردن اردوغان از این شخصیت سیاسی آلمان واکنش نشان دادند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها