امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84742
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 170
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تلویزیون «المنار»، شماری از نمایندگان جریان 14 مارس لبنان شامگاه شنبه (24 ماه مه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تلویزیون «المنار»، شماری از نمایندگان جریان 14 مارس لبنان شامگاه شنبه (24 ماه مه سالجاری میلادی) در پارلمان کشورشان حضور به هم رسانده و انتخاب رئیس جمهور جدید را وظیفه همه نمایندگان خواندند. آنها همچنین خالی شدن سمت ریاست جمهوری را اتفاقی بزرگ برشمردند.

بر اساس این گزارش، نمایندگان جریان 14 مارس با قرائت بیانیه‌ای، همکاران خود در پارلمان را به گام برداشتن در راستای انتخاب رئیس جمهور جدید و همچنین ملت این کشور را به هوشیاری فراخواندند.

این گزارش حاکی است که نمایندگان جریان 14 که شامگاه امشب در پارلمان لبنان حضور بهم رساندند عبارتند از: فؤاد سنیوره نخست وزیر اسبق لبنان، بطرس حرب ونبیل دو فریج از وزرای اسبق این کشور و همچنین أحمد فتفت، ندیم الجمیل، کاظم الخیر، مروان حمادة، قاسم عبد العزیز، عمار حوری، سامر سعادة، طونی أبو خاطر، جوزف المعلوف، ستریدا جعجع، شانت جنجنیان، عاصم عراجی، جورج عدوان، أنطوان زهرة، إیلی کیروز، فادی کرم، زیاد القادری، خضر حبیب، بدر ونوس، هادی حبیش، خالد زهرمان، أمین وهبی، محمد قبانی، غازی یوسف، روبیر غانم، جمال الجراح، سیبوه قالبکیان، روبیر فاضل، إیلی مارونی، عاطف مجدلانی، ریاض رحال، معین المرعبی، مروان حمادة، سامی الجمیل وجان أوگاسبیان.

پنجشنبه گذشته، پارلمان لبنان درهای خود را برای پنجمین بار به منظور تشکیل جلسه انتخاب رئیس جمهور جدید گشود اما این جلسه نیز مانند سه جلسه قبل از آن به حد نصاب نرسید. تاکنون پارلمان لبنان برای انتخاب رئیس جمهور جدید چهار جلسه تشکیل داده است که جلسه نخست چهارشنبه 23 آوریل/ 3 اردیبهشت برگزار شد اما سمیر جعجع، نامزد جریان نزدیک به غرب یعنی «14 مارس»، نتوانست با آراء سفید «جریان 8 مارس» جریان نزدیک به مقاومت، رقابت کند و از رسیدن به پست ریاست جمهوری لبنان بازماند.

جلسه دوم نیز چهارشنبه 10 اردیبهشت/30 آوریل، برگزار شد اما به حد نصاب نرسید، و لغو شد و نبیه بری رئیس پارلمان، چهارشنبه هفته بعد از آن یعنی 7 می/17 اردیبهشت را زمان برگزاری جلسه سوم تعیین کرد اما این جلسه نیز به سرنوشت جلسه دوم دچار شد همچنانکه جلسه چهارم نیز که یک هفته بعد، یعنی پنجشنبه 25 اردیبهشت/15 می، تعیین شد، نیز به حد نصاب نرسید.

امروز (شنبه 25 ماه می/4 خرداد) پایان دوره رسمی ریاست جمهوری میشل سلیمان است و گروه‌های سیاسی لبنان هنوز بر روی یک گزینه برای ریاست جمهوری که باید از مسیحیان انتخاب شود، توافق نکرده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها