امروز : چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 28
۰۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84748
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، «اسیاس افورقی» رئیس جمهور اریتره روز شنبه آمریکا و متحدانش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، «اسیاس افورقی» رئیس جمهور اریتره روز شنبه آمریکا و متحدانش را مورد هجمه شدید قرار داد و اتیوپی و جیبوتی را به جنگ نیابتی از واشنگتن علیه کشورش متهم کرد.

رئیس جمهور اریتره این سخنان را در جشن سالروز عید استقلال کشورش که در استادیوم اسمره پایتخت اریتره برگزار شد بیان کرد.

اریتره بیست و پنجم ماه مه هر سال را که سالگرد استقلال آن از اتیوپی در سال 1991 میلادی است جشن می گیرد.

افورقی در نطق خود تاکید کرد: اریتره بیش از یک قرن است که با توطئه‌ها روبرو بوده و موقعیت استراتژیک اریتره موجب طمع‌ورزی استعماگران به آن شده است و این حرص و طمع بخصوص از جانب آمریکا ادامه دارد و ملت اریتره هنوز بهای این طمع ورزی‌ها را می‌دهند.

رئیس جمهور اریتره گفت که کشورش در دوران جنگ سرد قربانی طمع ورزی اتحادیه جماهیر شوروی و آمریکا بوده است و در آن برهه زیربناهای اریتره نابود شد، اقتصادش بحرانی شد و این کشور با عقب ماندگی روبرو شد اما مردم اریتره در هر حال بر همه توطئه‌های استعماری پیروز شدند.

رئیس جمهور اریتره گفت: نقشه‌هایی که کشورهای متخاصم از جمله آمریکا و متحدانش کشیده‌اند علت بحران بین اریتره و همسایگانش شامل یمن، اتیوپی و جیبوتی است.

افورقی گفت: قطعنامه سازمان ملل در سال 2009 علیه اریتره در چارچوب نقشه‌های کشورهای دشمن اریتره است.

شورای امنیت با صدور قطعنامه 1907 اریتره را به ادعای حمایت سیاسی و مالی از گروه‌های مسلح سومالی تحریم کرد.

انتهای پیام/س

 

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها