امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84753
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 135
«پروین ابراهیم»، دبیرکل حزب ملی جوانان عدالت و توسعه سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تصریح کرد که ...

«پروین ابراهیم»، دبیرکل حزب ملی جوانان عدالت و توسعه سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تصریح کرد که تحریم انتخابات ریاست جمهوری سوریه از سوی برخی از احزاب وابسته به شورای ملی کُردهای سوریه بیانگر دیدگاه عمومی کُردهای این کشور نیست، چون این احزاب دارای وابستگی‌هایی به خارج مانند کردستان عراق یا ائتلاف معارضان سوری هستند.

ابراهیم با اینکه کُردهای سوریه هیچ‌گاه این احزاب را نماینده خود به شمار نمی‌آورند، تاکید کرد که حزب دموکرات کردستان تا امروز قصد تحریم انتخابات را ندارد.

وی بار دیگر تاکید کرد که حزب متبوعش «بشار اسد» را نامزد خود در انتخابات ریاست جمهوری می‌داند، چون وی را تنها سوپاپ اطمینان خود می‌داند که می‌تواند سوریه را تا پایان بحران به ساحل امنیت و ثبات و استقرار هدایت کند.

ابراهیم همچنین تصریح کرد که سوریه آینده، سوریه‌ای آزاد و دموکرات خواهد بود و برگزاری انتخابات در زمان مقرر را باید پیام دمشق برای ادامه مبارزه با تروریسم و به چالش طلبیدن حامیان آنها دانست و براین اساس پیش بینی می‌شود، روزهای آینده شاهد تشدید عرصه سیاسی باشد، به ویژه آنکه کشورهای اروپایی همچون آلمان و فرانسه مخالف برگزاری چنین انتخاباتی برای سوری‌های مقیم کشورهای خود هستند.

وی افزود: سیاست‌هایی که کشورهای غربی در برابر مردم و نظام سوریه در پیش گرفته‌اند، پیام روشن و شفافی برای جامعه بین المللی است و آن اینکه آنها فشارها را برای برگزاری ژنو 3 ادامه خواهند داد و یا تلاش می‌کنند تا کنفرانس دمشق 1 و 2 را به عنوان جایگزین ژنو برگزار کنند.

ابراهیم از سوی دیگر، از دولت سوریه به خاطر عدم جدیت در تعامل با کنفرانس برگزار شده در دمشق انتقاد و تاکید کرد که تنها راه حل بحران سوریه گفت‌وگو و مذاکره است.

ابراهیم ادامه داد: حضور 50 معارض از خارج در سوریه و افزایش حضور این معارضان در سوریه طی روزهای آینده دلیل روشن و شفافی بر شکست معارضان سوری در خارج و تحقق اهداف و خواسته‌های آنها و بر حق و درست بودن مردم و حکومت سوریه است.

وی درباره کمیته‌های دفاع مردمی کُردهای سوریه و حضور آنها در روند انتخابات ریاست جمهوری این کشور نیز گفت: دولت اعلام کرد، انتخابات ریاست جمهوری را در مناطق کردنشین به عنوان بخشی از اراضی سوریه برگزار کند و از آنجا که هم اکنون کنترل مناطق کردنشین در دست این کمیته‌هاست و می‌توانند امنیت این کمیته‌ها را تامین کنند، اما در صورتی‌که نتوانند چنین مسئولیتی را عهده‌دار شوند، دولت سوریه این امنیت را محقق خواهد کرد که تاکنون مخالفت خود را با این امر اعلام نکرده‌اند و چنین مسئولیتی را برعهده خواهند گرفت.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها