امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84754
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 166
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ـ سجاد اسلامیان: سفر پاپ فرانسیس اول در حالی روز گذشته با ورود وی به امان پایتخت اردن آغاز شد که برخی ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ـ سجاد اسلامیان: سفر پاپ فرانسیس اول در حالی روز گذشته با ورود وی به امان پایتخت اردن آغاز شد که برخی انتقادات در این باره وجود دارد؛ منتقدان معتقدند پاپ در حالی به سرزمین‌های اشغالی می‌رود که رژیم صهیونیستی همچنان به مسلمانان و حتی مسیحیان فلسطین ظلم و ستم روا می‌دارد.

در این راستا پاتریاک گریگوریوس لحام ملقب به «گریگوری سوم» رهبر کلیسای انطاکیه و رهبر معنوی کاتولیک‌های یونانی و اسقف کلیسای تاریخی دمشق در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی فارس در پاسخ به این انتقادات گفت: سفر پاپ فرانسیس اول حج [مسیحی] است و تنها هدف دینی دارد و هدف سیاسی ندارد.

وی ابراز امیدواری کرد که دیدار پاپ فرانسیس اول ندای صلح در منطقه باشد و افزود: برای همین تا جایی که ممکن است پاپ از ورود به اماکن مورد مناقشه اجتناب می‌کند لذا وارد الجلیل و تل‌آویو نمی‌شود و سفر او محدود به بیت‌اللحم، قدس و امان است و این یعنی نمی‌خواهد وارد عرصه‌هایی شود که به منطقه توهین شود.

* پاسخ گریگوری سوم به انتقادها از عدم اجابت دعوت مفتی سوریه برای دیدار از این کشور

بنابر این گزارش پیش از این شیخ مفتی بدرالدین حسون مفتی اعظم سوریه گفته بود که از پاپ فرانسیس اول برای سفر به سوریه و دیدار با آوارگان سوری درون خاک این کشور دعوت کرده است و منتقدانه عنوان کرده بود که این دعوت از سوی واتیکان رد شده است.

«گریگوری سوم» رهبر کلیسای انطاکیه در این باره نیز به خبرنگار فارس گفت: واتیکان و پاپ شخصاً بیش از 40 بار در طول یک‌سال گذشته از سوریه یاد کرد‌ه است و 5 ساعت در میدان سنت‌پیتر برای سوریه دعا کرده است.

وی افزود: به نظر واتیکان امروز بیشتر از هر جای دیگری برای صلح در سوریه و آینده سوریه فعالیت می‌کند و انتظار از واتیکان این است که بیشتر فعالیت کند و می‌تواند دارای تأثیر سیاسی، دینی، جامعه‌شناختی و اجتماعی در دنیا باشد.

رهبر کلیسای انطاکیه ادامه داد: واتیکان با تمام کشورها در دنیا رابطه دارد و یکی از مهمترین جاهایی است که برای صلح در سوریه فعالیت می‌کند و صلح در سوریه، صلح در خاورمیانه و صلح در جهان است و کلید صلح در جهان امروز در سوریه است.

به گزارش فارس، سخنان «گریگوری سوم» درباره غیرسیاسی بودن سفر پاپ در حالی است که «فواد طوال» پاتریاک لاتین قدس در نشست خبری پیش از سفر پاپ فرانسیس اول به منطقه عنوان کرد: بعد سیاسی از سفر پاپ فرانسیس قابل حذف نیست.

البته وی مدعی شده است: میلیون‌ها نفر از پاپ فرانسیس اول تبعیت می‌کنند و سفر او مسلما دارای پیام‌هایی است که در حمایت از مردم فلسطین خواهد بود!

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها