امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۹:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84756
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۱۹
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گچساران، کورش امدادی شامگاه شنبه در مراسم «شب شعر و خاطره» که به مناسبت سالروز آزادسازی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گچساران، کورش امدادی شامگاه شنبه در مراسم «شب شعر و خاطره» که به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در محل بوستان شهدای گمنام گچساران برگزار شد، با بیان اینکه بعضی افراد در خصوص ادامه جنگ توسط ایران بعد از آزادسازی خرمشهر مغرضانه سخن گفته‌اند، اظهار کرد: تا روزی که خرمشهر توسط رزمندگان اسلام آزاد شد، دو هزار و 500 کیلومتر مربع از خاک ایران اسلامی در تصرف عراق بود.

وی افزود: تهدید اساسی شهرها و مناطق مرزی کشور، عدم اطمینان به حکومت بعث عراق از جمله دیگر موارد عدم اتمام جنگ توسط ایران اسلامی بود.

امدادی تصریح کرد: رژیم بعث عراق هم بالفطره و هم بالقوه تهدیدی بزرگ به شمار می رفت به‌گونه‌ای که در صورت پذیرفت آتش‌بس توسط ایران امکان حمله عراق به ایران مشهود بود.

فرمانده سابق گردان ادوات تیپ 48 کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه قصد ما استفاده از هم‌گسیختگی ارتش عراق بود، بیان کرد: نبود تضمین عدم تجاوز از طریق سازمان‌های بین‌المللی توسط شورای امنیت که در این زمینه حتی سخنی نیز مطرح نشده بود از دیگر دلایل نپذیرفتن آتش‌بس بود.

امدادی خاطرنشان کرد: تصرف نقاط و شهرهایی از عراق برای ایران اسلامی نوعی امتیازگیری بود تا در شرایط مذاکره توان امتیازگیری بهتری داشته باشد.

وی با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر و تبریک این روز به مردم ایران اسلامی بیان کرد: آرادی خرمشهر نشان از غیرت و غرور ایرانی‌ها بود.

این فرمانده سابق گردان ادوات تیپ 48 فتح استان آزادی خرمشهر را هدیه‌ای قابل درک و برگ برای آدم‌های بابصیرت دانست و بیان کرد: ایرانی‌ها نشان دادند که دست از خاک و وطن برنخواهند گشت و این اوج غرور را همیشه مانند خون داشته باشید.

انتهای پیام/82014/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها