امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84767
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۱۹
تعداد بازدید: 184
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار محمدجواد خوشنواز فرمانده سپاه حفاظت انصارالمهدی (عج) در نشست خبری که صبح ...

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار محمدجواد خوشنواز فرمانده سپاه حفاظت انصارالمهدی (عج) در نشست خبری که صبح امروز برای اولین بار به مناسبت 5 خردادماه سالروز تشکیل سپاه حفاظت

برگزار شد، با اشاره به 300 شهید این سپاه در طول انقلاب و جنگ تحمیلی، گفت: این سپاه بعد از ترور شهید مطهری شکل گرفت و بعد از شهادت شهیدان رجایی و باهنر و شهید بهشتی شکل کاملتری یافت.

خوشنواز درخصوص بعد آموزش و تجهیزاتی این سپاه نیز با بیان اینکه از ابتدای انقلاب و تشکیل سپاه حفاظت، هیچ وابستگی به خارج نداشتیم، اظهار داشت: در بخش تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری، تجهیزاتی با خلاقیت در ایران ساخته شده که دنیا از آن بی خبر است.

وی تصریح کرد: امروز در بُعد آموزش به ظرفیتی رسیدیم که می‌توانیم به کشورهای دوست و برادر (چه در کشور خودشان و چه در ایران) آموزش بدهیم. البته از سوی برخی کشورهای خارجی درخواست داشتیم که بعضا هم عملی شده است.

فرمانده سپاه انصار ادامه داد: علاوه بر آموزش، در بخش عملیات، اطلاعات و تجهیزات نیز نه تنها از دنیا عقب نیستیم بلکه بعضا جلو هم هستیم.

خوشنواز با بیان اینکه گروههای تروریستی در ایران از ابتدای انقلاب بوده و هستند و تنها شکل آنها عوض شده، گفت: همه این اقدامات تروریستی از سوی آمکریکا و رژیم صهیونیستی هدایت و حمایت می شوند.

وی با یادآوری اینکه بعد از واگذاری مسئولیت به سپاه، اقدام عملی موفقی از سوی تروریستها صورت نگرفته، افزود: تروریستها هم شیوه‌های خود را عوض کرده و از طریف فضای مجازی آموزش می‌دهند. 

خوشنواز با بیان اینکه وظیفه ما حفاظت از رییس جمهور است، تصریح کرد: نگاه ما به اینکه چه کسی، چه رویکرد، جناح و نگاهی دارد، نیست و اگر رییس جمهور هم دیدگاهی داشته باشد، ما مسولیت نداریم نگاه او را دنبال کنیم. وظیفه ما حفاظت از شخصیت حقیقی و حقوقی اوست. البته سپاه، با بصیرت، مسایل سیاسی را دنبال می‌کند.

فرمانده سپاه انصار با بیان اینکه نگاه ما در سپاه حفاظت به هیچ وجه سیاسی نیست، خاطرنشان کرد: کم نیستند مسئولینی که تیم حفاظتی نمی‌خواهند اما به دلیل تکلیف و اصرار ما و نیز ابلاغ مصوبات، موضوع حفاظت را دنبال و اجرا می‌کنیم و البته آنها نیز متقاعد می‌شوند.
خشونواز یادآور شد: بعداز ترور دانشمندان هسته‌ای به ظرفیت‌هایی دست یافتیم که برای استکبار ناشناخته است که این ظرفیت‌های عملی، توان ما را برای پیشگیری و مقابله بالا برده و بعد از استقرار در خصوص دانشمندان نیز مشکل خاصی به وجود نیامده است در حالی که همه تهدیدات به روز می‌شوند.

خوشنواز برگزاری اجلاس عدم تعهد و مراسم تحلیف رییس جمهور در سال 92 را از جمله ماموریت‌های بسیار سنگینی سپاه حفاظت در سال‌های گذشته دانست و گفت: اجلاس عدم تعهد دومین اجلاس دنیا محسوب می‌شود و در مراسم تحلیف رییس جمهور نیز برای اولین بار سران کشورها شرکت داشتند که البته سپاه در برگزاری آنها سربلند بیرون آمد و مقام معظم رهبری نیز در دیداری، نقش ما در اجلاس عدم تعهد را عمل صالح دانستند.
وی خاطرنشان کرد: سپاه حفاظت انصارالمهدی(عج) از ابتدای تاسیس تا پایان سال 92، بیش از 90هزار ماموریت انجام داده است.
انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها