امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۰۴:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8477
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۱
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نسرین سلطانخواه معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور صبح امروز در مراسم ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نسرین سلطانخواه معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور صبح امروز در مراسم افتتاحیه جشنواره دستاوردهای علمی و فناوری ستاد فناوری انرژی‌های نو در پژوهشگاه نیرو، گفت: امروز علاوه بر رونمایی از چهار دستاورد علمی با حضور رئیس‌‌جمهور 5 دانشگاه کشور نیز به نیروگاه خورشیدی 20 کیلووات مجهز شدند.

وی افزود: همچنین 7 دانشگاه کشور نیز مجهز به پیل سوختی شدند.

سلطانخواه گفت: انرژی تجدیدپذیر نمادی از پیشرفت علم و فناوری کشور است که این نوید را به نسل آینده می‌دهد تا با وجود منابع فسیلی توانایی‌های بالقوه کشور بالفعل می‌شود.

سلطانخواه اظهار داشت: البته ممکن است این سوال مطرح شود که کشور ما با وجود جایگاه دوم گاز در دنیا چه نیازی به استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر دارد که باید بگوییم انرژی‌های فسیلی آلاینده‌های بسیاری دارند و ما باید به سمت انرژی تجدیدپذیر برویم.

وی افزود: سند سلول‌های بنیادی و جامع انرژی‌های نو تهیه و برای تصویب نهایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شده است. این مسائل نشان دهنده توجه دولت به اولویت‌ها در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر بوده است.

وی گفت: از مهمترین اقدامات ستاد حمایت از شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان در ساخت تجهیزات فناوری‌ها بوده که برخی از تولیدات نیز در نمایشگاه دستاوردهای علمی و فناوری انرژی‌های نو ارائه شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها