امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84778
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۱
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «پانوراما الشرق الاوسط»، «قاسم هاشم» عضو فراکسیون «توسعه و آزاد سازی» پارلمان لبنان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «پانوراما الشرق الاوسط»، «قاسم هاشم» عضو فراکسیون «توسعه و آزاد سازی» پارلمان لبنان با اشار به حضور شب گذشته شماری از نمایندگان گروه 14 مارس در پارلمان تاکید کرد: این اقدام به علت اینکه «نمایشی» است، کاری را از پیش نمی‌برد زیرا مشخص شده است که جز در سایه توافق ملی بر سر یک نامزد فراگیر و توانا بر ارتباط گیری با همه گروه‌های سیاسی کشور، انتخاب رئیس جمهور آینده لبنان امکان پذیر نمی‌باشد.

وی همچنین تاکید کرد که اوضاع جاری لبنان توان تحمل اقدامات چالشی و تحریک آمیز را ندارد.

شماری از نمایندگان گروه 14 مارس شب گذشته ساعاتی قبل از ورود کشورشان به خلأ سیاسی با  چشم پوشی از اصرار جریان متبوعشان در  کاندیداتوری «سمیر جعجع» رئیس حزب نیروهای لبنانی که به قتل برخی مسئولان لبنانی متهم است، با حضور در پارلمان این کشور مدعی شدند که خواستار انتخاب رئیس قبل از ورود به خلأ سیاسی هستیم.

بر اساس این گزارش، میشل سلیمان» که از شنبه ‌شب «رئیس جمهور سابق» لقب گرفته است، روز شنبه در ساعت چهارده و چهل و پنج دقیقه به همراه همسر خود کاخ ریاست جمهوری لبنان را ترک کرد تا کشورش برای چهارمین بار بدون رئیس جمهور بماند. آخرین بار، لبنان در سال 2008 شاهد چنین حالتی بود. زمانیکه میشل سلیمان به کاخ ریاست جمهوری بعبدا راه یافت اما آن هنگام نیز، لبنان رئیس جمهور نداشت و اکنون که سلیمان کاخ را ترک کرد، باز هم کسی جانشین وی نیست که کرسی را تحویل بگیرد.

در حقیقت میشل سلیمان زاده خلأ سیاسی در لبنان بود و در خلأ سیاسی هم کاخ ریاست جمهور را تحویل داد بی‌آنکه افق سیاسی لبنان تصویری از نزدیک بودن انتخاب رئیسی جدید، در خود ببیند.

پنجشنبه گذشته، پارلمان لبنان درهای خود را برای پنجمین بار به منظور تشکیل جلسه انتخاب رئیس جمهور جدید گشود اما این جلسه نیز مانند سه جلسه قبل از آن به حد نصاب نرسید. تاکنون پارلمان لبنان برای انتخاب رئیس جمهور جدید چهار جلسه تشکیل داده است که جلسه نخست چهارشنبه 23 آوریل/ 3 اردیبهشت برگزار شد اما سمیر جعجع، نامزد جریان نزدیک به غرب یعنی «14 مارس»، نتوانست با آراء سفید «جریان 8 مارس» جریان نزدیک به مقاومت، رقابت کند و از رسیدن به پست ریاست جمهوری لبنان بازماند.

جلسه دوم نیز چهارشنبه 10 اردیبهشت/30 آوریل، برگزار شد اما به حد نصاب نرسید، و لغو شد و نبیه بری رئیس پارلمان، چهارشنبه هفته بعد از آن یعنی 7 می/17 اردیبهشت را زمان برگزاری جلسه سوم تعیین کرد اما این جلسه نیز به سرنوشت جلسه دوم دچار شد همچنانکه جلسه چهارم نیز که یک هفته بعد، یعنی پنجشنبه 25 اردیبهشت/15 می، تعیین شد، نیز به حد نصاب نرسید.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها