امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84802
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۶
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از استان سمنان، محمدحسین صفارهرندی پیش از ظهر امروز در گردهمایی سیاسی که با حضور پاسداران سپاه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از استان سمنان، محمدحسین صفارهرندی پیش از ظهر امروز در گردهمایی سیاسی که با حضور پاسداران سپاه استان سمنان،‌ تیپ قائم سمنان، پاسداران سرخه و مهدیشهر در حسینیه امام خمینی تیپ 12 قائم (عج) سمنان برگزار شد، ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) اظهار کرد: عده‌ای بر این گمان باطل هستند که اگر در برابر تهدیدات عقب‌نشینی کنیم، تهدیدات و فشارها از سر راه ما برداشته خواهد شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه این اندیشه، همان تفکری است که در ابتدای انقلاب برابر تفکر امام خمینی (ره) شکل گرفته بود گفت: این طرز فکر، همان تفکری بود که اوایل جنگ بنی‌صدر می‌گفت باید زمین بدهیم تا زمان بگیریم و به این حرف خود وجهه و صورتی تئوریک می‌داد تا عده‌ای استنباط کنند که حرفش مفهومی عمیق و راهبردی دارد.

صفارهرندی ادامه داد: دنیای آن روز عادت کرده بود که هر کس زور قوی‏تر باشد، قدرتمندتر است؛ بنابراین ابرقدرتان می‌توانند با تکیه بر همین زور بازو زمین اقصی نقاط دنیا را به دلخواه خود بگیرند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: چنین تجربه‌های تلخی در تاریخ بی‌شمار است و ما این درس‌های تلخ جلوی چشممان بود که وقتی کشوری به کشور دیگری حمله می‌کند، قدرت‌های دنیا هم‌چون کفتار نشسته‌اند و به دنبال ارتزاق هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت نهم افزود: این سخن گران‌بهای امام خمینی(ره) که خطاب به هیئتی که برای میانجی‌گری بین ایران و عراق آمده بودند، فرمودند «ابتدا متجاوز را از کشور ما بیرون کنید، بعد مذاکره کنید» نیز بر همین اساس است.

صفارهرندی با بین اینکه در 200 سال گذشته تا پیش از انقلاب اسلامی، هر زمان که با کشوری وارد جنگ شدیم؛ همین که جنگ تمام شد، دیدیم تکه‌ای از مرز جغرافیایی ما کنده و کشور کوچک و کوچک‌تر شده است، خاطرنشان کرد: در زمان جنگ تحمیلی نیز دیدیم که صدام با حماقت و بلندپروازی به دنبال تصرف تهران بود و می‌خواست در عرض 6 روز تهران را به تصرف خود درآورد و یا حداقل سرزمین زرخیز خوزستان را ‌جدا کند اما در نتیجه نه تنها چیزی از سرزمین تحویل ندادیم بلکه در پایان قدرتمندتر از پیش و سرافراز از چنین جنگی بیرون آمدیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه در هشت سال دفاع مقدس با قدرت بسیج، سپاه،‌ ارتش و نیروی انتظامی و... بود که ورق جنگ در طی یکی دو سال برگشت، تصریح کرد: سوم خرداد به راهنمای عمل و مدل تبدیل شد و به این نتیجه رسیدیم که اگر می‌خواهیم تهدیدات در ما بی‌اثر شود، باید قدرتمند باشیم و تا متکی به قدرت واقعی نشویم، تهدیدات ادامه دارد.

صفارهرندی تأکید کرد: باید بدانیم تا زمانی که ایستادگی و مقاومت کنیم، نه تنها امتیاز از دست نمی‌دهیم؛ بلکه امتیاز هم می‌گیریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت نهم همچنین با اشاره به اینکه در جهان امروز بمب اتم  قدرت نمی‌آورد؛ گفت: امروز آنچه شاخصه اصلی قدرت محسوب می‌شود، ایمان، اندیشه، دانش و فناوری برآمده از دانش است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: سرعت میانگین رشد علم در کشور 11 تا 13 برابر رشد علم در جهان بوده و فاصله ما هنوز با دیگر کشورهای پیشرفته قابل توجه است.

صفارهرندی افزود: 20 سال گذشته می‌گفتند اگر می‌خواهید با ما مذاکره کنید، باید این شرط‌ها را بپذیرید؛ اما الان بدون هیچگونه پیش شرطی می‌گویند مذاکره کنیم؛ به این دلیل که قدرتمند شده‌ایم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آن روز که ما دانش ساخت نیروگاه اتمی را نداشتیم کشور ما را تحریم کردند، تصریح کرد: اما اکنون که خود به این تکنولوژی و قدرت رسیده‌ایم، می‌گویند که مذاکره کنیم.

صفارهرندی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با مسلح شدن به تفکر انقلابی و اسلامی تمامی تهدیدات را از مسیر پیشرفت برمی‌دارد و در این مسیر هرگز به احدی باج نخواهد داد.
انتهای پیام/2249/ی40
برچسب ها:
آخرین اخبار