امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۶:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84812
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۶
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اندیشکده «دفاع از دموکراسی» طی تحلیلی در زمینه افزایش توان ناوگان نفتی ایران می‌نویسد: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اندیشکده «دفاع از دموکراسی» طی تحلیلی در زمینه افزایش توان ناوگان نفتی ایران می‌نویسد: ابرنفت‌کش‌های ایرانی هم‌اکنون نفت بیشتری را نسبت به قبل حمل می‌کنند. میزان تعیین شده صادارت نفت برای ایران در سال 2013 ، 190.2 میلیون بشکه طی دوره 6 ماهه بود و ایران به‌طور آشکار حجم  انتقال نفت خود را افزایش داده‌است.

این اندیشکده در ادامه می‌نویسد: از 20 ژانویه تا 29 فوریه سال 2014، ایران  60.142  میلیون بشکه نفت را جابجا کرده است. این رقم از 20 آوریل تا 20 می 2014 افزایش قابل توجهی داشته است. به عبارت دیگر در هر ماه میزان انتقال نفت ایران از  41.249 میلیون بشکه به 49.725 میلیون بشکه رسیده است که افزایش قابل توجهی را نسبت به میزان مشابه در 6 ماه سال 2013  نشان می‌دهد.

اندیشکده دفاع از دموکراسی در ادامه می‌نویسد: این مسئله به احتمال زیاد مرتبط با حمل بیشتر نفت از سوی ابر نفت‌کش‌های‌ایرانی است و  آن‌ها به‌جای شرکت‌های خارجی مبادرت به حمل و نقل نفت کرده‌اند.

این اقدام باعث می‌شود که ایران هزینه‌ای را نیز به شرکت‌های خارجی پرداخت نکند.

اندیشکده فوق در خاتمه به سخنان وزیر نفت ایران اشاره کرده و می‌نویسد: با وجود تلاش آمریکا جهت حفظ میزان صادرات نفت "بیژن نامدار زنگنه"، وزیر نفت ایران اخیرا از افزایش صادرات نفت کشورش به میزان 1.5 میلیون بشکه خبر داد که 50% بیش از میزان تعیین شده می‌باشد.

انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها