امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۱۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84814
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۶
تعداد بازدید: 9
روح‌الله سهرابی قائم‌مقام انجمن سینمای انقلاب دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس، به تشریح اهداف «سینما روایت» پرداخت و گفت: اساساً ایده ...

روح‌الله سهرابی قائم‌مقام انجمن سینمای انقلاب دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس، به تشریح اهداف «سینما روایت» پرداخت و گفت: اساساً ایده «سینما روایت» از وقتی شکل گرفت که تولیدات کوتاه و مستند انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس شکل حرفه‌ای‌تر و جریان‌سازتری به خود گرفت و ما نیاز داشتیم که این آثار دیده شود و درباره آنها صحبت شود و به هر حال نسبت به ادامه این مسیر اصلاحاتی صورت بگیرد.

وی افزود: در ادامه این مسیر مشورتی با دوستان صاحب‌نظر عرصه سینما و اهالی رسانه انجام دادیم که نتیجه این همفکری‌ها این شد که ما نیاز به یک پاتوق فرهنگی ارزشی داریم که ضمن اینکه بتوان به مباحث ساختاری این آثار در ارگان‌های تولید شده بپردازیم به نگاه‌های موجود در فیلم‌ هم اشاره کنیم و به فضای فکری موجود به این آثار بپردازیم.

سهرابی خاطرنشان کرد: مطمئنم که «سینما روایت» تأثیر خودش را نه در کوتاه مدت بلکه به شرط ادامه مسیر در درازمدت خواهد گذاشت.

کارگردان فیلم سینمایی «خاکستر و برف» ادامه داد: این برنامه بنا ندارد الزاماً فقط آثار سینمایی را پخش کند بلکه به نسبت ضرورت مقطعی که در آن هستیم و با توجه به آثار تولیدی مقاطع مختلف در شورای سیاست‌گذاری «سینما روایت» نسبت به انتخاب هر اثر تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته یک هفته کار سینمایی پخش می‌کنیم و دو هفته بعد را به مستند و آثار کوتاه خواهیم پرداخت.

سهرابی تأکید کرد: این محفل، محفلی است که ضمن اینکه فیلمسازان ارزشی و حتی فیلمسازانی که فیلمشان کمتر دیده شده فرصت حرف زدن خواهند  داشت و مواضع و نگاهشان را بیان خواهند کرد بلکه درباره شأنیت هر اثر و جایگاه فرهنگی اثر و نیت ضرورت جامعه و تولیدات آن اثر را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

وی در ادامه از دعوت کارشناسان و صاحبنظران عرصه سینما و دیگر عرصه‌های کشور خبر داد و گفت: ما از کارشناسان مطرح این حوزه دعوت به عمل خواهیم آورد و افرادی که در سینما تأثیرگذار هستند و حتی کسانی که در مسائل سیاسی، اقتصادی و بین‌المللی هم حضور دارند متناسب با اثر پخش شده دعوت خواهیم کرد تا آثار را مورد بررسی قرار دهند.

سهرابی ادامه داد: ما به مرور اعضای خاص و اعضای عامی برای برنامه «سینما روایت» تعیین خواهیم کرد که بعدها از خدماتی که «سینما روایت»‌ در اختیار دارد بهره‌مند بشوند.

سهرابی از اکران فیلم‌های سینمایی و مستند در روزهای یکشنبه هر هفته از ساعت 18 در مجموعه اسوه خبر داد و گفت: مجموعه فرهنگی - هنری اسوه با توجه به ظرفیت‌های موجود یکشنبه هر هفته در خدمت عموم مردم برای تماشای فیلم‌ها خواهد بود.

قائم‌مقام انجمن سینمای دفاع مقدس از دغدغه‌های این انجمن سخن گفت و تأکید کرد: یکی از دغدغه‌های انجمن سینمایی دفاع مقدس تربیت فیلمسازان متعهد و متخصص است و «سینما روایت» به معرفی این افراد در حوزه سینما کمک خواهد کرد.

وی ابراز امیدواری کرد به امید خدا در طول یک سال از برگزاری «سینما روایت» بتوانیم تعدادی از افراد توانمند در زمینه نقد و فیلمسازی را شناسایی و از آنها حمایت کنیم.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار