امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84815
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۶
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت، مقاومت لبنان که در «حزب الله» نمود پیدا می‌کند، به لطف افزایش قدرت و ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت، مقاومت لبنان که در «حزب الله» نمود پیدا می‌کند، به لطف افزایش قدرت و توانمندی‌هایش بزرگ‌ترین تهدید برای رژیم صهیونیستی به شمار می‌آید، به ویژه که اکنون شاهد بحران‌هایی هستیم که به شدت خاورمیانه را درگیر خود کرده است.

محافل نظامی و امنیتی در این خصوص تاکید می‌کنند که در صورت وقوع جنگ بین رژیم صهیونیستی و لبنان، مقاومت اسلامی هزاران موشک را به سمت سرزمین‌های اشغالی شلیک خواهد کرد و گنبد آهنین نصب شده اگرچه می‌تواند برخی از این موشک‌ها را دفع کند، اما توان محافظت از رژیم صهیونیستی در طولانی مدت را ندارد.

در این ارتباط محافل صهیونیستی تاکید می‌کنند که قدرت حزب الله به شدت افزایش یافته و شامل هزاران موشک ضد تانک و ضد هوایی و خمپاره و ده‌ها هزار موشک در بردهای مختلف است.

این درحالی است که این محافل اذعان دارند که هم اکنون حزب الله بیش از هر زمان دیگری آماده و هوشیار است و همچنان باور دارد که اسرائیل، شیطان بزرگی است که باید بر آن غلبه کرد.

اما اسرائیل هم اکنون از این بیم دارد که حضور حزب الله در سوریه موجب افزایش مهارت‌ها و توانمندی‌های آن شده و توانمندی‌های آن را از وضعیت دفاعی به وضعیت هجومی تبدیل کرده است، به ویژه که هم اکنون این حزب از هواپیماهای بدون سرنشین بهره می‌برد و دارای تانک‌های قدرتمند است و از نیروهای اطلاعاتی و امنیتی بسیار بالاست.

بحران سوریه و جنگ در این کشور حقایق جدیدی را از دیدگاه‌ دستگاه‌های‌ اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی ایجاد کرده است، به گونه‌ای که تل آویو بر این باور است که در هرگونه حمله‌ آینده‌ای که علیه اسرائیل صورت گیرد، بدون تردید حزب الله و سوریه و ایران مشارکت دارند و حزب الله از این توانایی برخوردار است که خود را با هر شرایطی وفق دهد.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که در عملیات القصیر که در ژوئن گذشته روی داد، این حزب الله بود که تانک‌های سوریه را راه انداخت و هواپیماهای بدون سرنشین خود را که دارای قدرت جمع‌آوری اطلاعاتی بسیار بالاست مورد استفاده قرار داد و مهارت‌های بسیاری در جنگ‌های خیابانی به دست آورده است.

در کنار حضور حزب الله در سوریه این حزب همچنان در جنوب لبنان برای رویارویی با اسرائیل آماده است، به گونه‌ای که یکی از پژوهش‌های مرکز مطالعات بگین – سادات براین باور است که حزب الله همچنان در حال افزایش توانمندی‌های نظامی خود با وجود حضور در جنگ سوریه است و هم اکنون حدود 80 هزار موشک را در بقاع و جنوب لبنان به سمت سرزمین‌های اشغالی نشانه رفته و در حال افزایش توانمندی‌های موشکی دور برد و میان برد خویش است و به زودی دارای چنان توانمندی‌هایی خواهد شد که خواهد توانست ساختارهای زیربنایی اسرائیل را مختل کند.

براساس ادعای این گزارش، حزب الله از حضور خود در سوریه برای وارد کردن سلاح‌های استراتژیک به لبنان استفاده می‌کند تا در جنگ‌های آینده علیه اسرائیل آنها را به کار گیرد.

هم اکنون توانمندی‌های حزب الله بیش از هر زمان دیگری افزایش یافته و مقاومت ثابت کرده که توان مقابله با اسرائیل را دارد و در حال حاضر یکی از مهمترین بازیگران عرصه منطقه‌ای به شمار می‌آید و این امر در عمل پس از جنگ 2006 و بحران سوریه به اثبات رسیده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها