امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84819
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۶
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سخنرانی «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم باشکوهی که مقاومت اسلامی لبنان در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سخنرانی «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم باشکوهی که مقاومت اسلامی لبنان در شهر «بنت جبیل» واقع در جنوب این کشور برگزار کرده است، آغاز شد. این گزارش هم اکنون از شبکه تلویزیونی «المنار» به صورت زنده در حال پخش است.
دبیر کل حزب الله لبنان گفت که ما همه ساله به مناسبت پیروزی سال 2000 در این مکان جمع می‌شویم تا همه ساله بر مفاهیم زیر تاکید کنیم: اولا بر این مسئله تاکید کنیم این پیروزی یک دست آورد تاریخی و بزرگ بود و همچنین بر پیام‌ها و معانی آن تاکید کنیم که مهمترین آنها طرح بزرگ سقوط اسرائیل بود؛ که همچنان بازتاب‌های این پیروزی در دو طرف جبهه برقرار است.
سید حسن نصر الله افزود: ما تاکید می‌کنیم که این پیروزی متعلق به لبنان و امت عربی و اسلامی است و نمی‌توان آن را به گروه خاصی منحصر کرد و این پیروزی متعلق به امت اسلامی است که همگی علیه صهیونیسم در حال جنگ هستند.
سید حسن نصر الله افزود که اگر این پیروزی نبود پیروزی‌های بعدی هم رخ نمی‌داد و پیروزی سال 2000 پایگزار پیروزی‌های بعد بود.
نصر الله افزود ما در اینجا جمع شده‌ایم تا از جان فشانی‌های بزرگ ملت لبنان که جان، مال و امنیت خود را فدا کرد، تقدیر کنیم. ما از جانفشانی‌های جنبش‌های مقاومت، ارتش لبنان، ارتش سوریه و گروه‌های فلسطینی تقدیر می‌کنیم.
دبیر کل مقاومت اسلامی لبنان افزود: ما قصد داریم فرهنگ امید به آینده و پیروزی را تقویت کنیم. این فرهنگ و فرهنگ اعتماد به خداوند، ملت، نیروی انسانی و زنان ومردان پیر و کودک بود که ما را به این پیروزی رساند.
وی افزود که از سال 2000 تا عقب نشینی اسرائیل از غزه تا شکست این رژیم در جنگ تموز تا مقاومت غزه در سال 2008 همگی ثمره این اعتماد به نفس بود. ما  تاکید می‌کنیم که می‌توانیم پیروز شویم و دشمن هر اندازه که بزرگ باشد و سلاح قوی داشته باشد امکان شکست در برابر اراده ما را دارد. مهم این است که دائما این ایمان و اعتماد به نفس و عزم و اراده را داشته باشیم.

مقاومت اسلامی لبنان، امسال شعار «وطنی که هویتش مقاومت است»  را برای چهاردهمین سالروز عید «مقاومت و آزادسازی»  انتخاب کرده است.

لبنان امروز چهاردهمین سالروز اولین پیروزی محور مقاومت عربی بر دشمن صهیونیستی در اخراج این رژیم از جنوب کشورش و آزاد سازی بدون قید وشرط  مناطق اشغال شده را جشن گرفته است.

حزب الله لبنان همه ساله روز مقاومت و آزاد را جشن می‌گیرد. با توجه به اینکه مناسبت آزاد سازی جنوب لبنان امسال با پایان یافتن مهلت قانونی ریاست جمهوری میشل سلیمان نیز همزمان شده است، احتمال دارد دبیر کل حزب الله لبنان مطالبی را درباره پرونده انتخاب ریاست جمهوری بیان کند.

بر اساس این گزارش، مراسم جشن عید «مقاومت و آزاد سازی» جنوب لبنان، ساعت پنج و 30 دقیقه به وقت بیروت (ساعت 19 به تهران) با قرائت آیاتی از کلام الله مجید شروع شده و بعد از آن  با نواختن سرود مقاومت، پرچم‌های زرد و سبز رنگ مقاومت در شهر بنت جبیل به اهتزاز در آمد. با ظهور تصویر سید حسن نصر الله  بر صفحه بزرگ تلویزیون صدای شادی حاضران به  آسمان بلند شد.

سخنرانی سید نصر الله با حمد و ثنای الهی و درود فرستادن بر پیامبر اکرم و ائمه معصومین شروع شد.

آخرین موضع‌گیری سید حسن نصرالله در خصوص مسائل منطقه به 18 فروردین بازمی‌گردد که در گفت‌وگویی با روزنامه السفیر لبنان اعلام کرده بود که رژیم صهیونیستی توان جنگ با ایران را ندارد و گنجاندن برنامه موشکی ایران در مذاکرات هسته‌ای میان ایران و 1+5 خواسته این رژیم بوده است.

سید حسن نصر الله در این گفت‌وگوی تفصیلی که در دو بخش منتشر شد، به بررسی تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخت و با موشکافی تحولات مربوط به بیداری اسلامی در کشورهای مختلف به بررسی اهداف غرب و رژیم صهیونیستی در این زمینه پرداخت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار