امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84832
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۶
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، نشست کارگروه سینمایی دوازدهمین جشنواره بین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، نشست کارگروه سینمایی دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد برگزار شد.

در این نشست سید جواد جعفری دبیر جشنواره امام رضا(ع)، سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و حبیب ایل‌بیگی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران حضور داشتند.

 

 

* فیلمسازی تأثیرگذارترین قالب هنری برای انتقال مفاهیم رضوی است

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) در این نشست با بیان این که دوران طلایی جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در داخل و خارج از کشور آغاز شده است، به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ اشاره کرد وگفت: این دغدغه باید از سوی اصحاب فرهنگ و هنر پیگیری شود.

جعفری برگزاری جشنواره امام رضا(ع) را یکی از برنامه های مهم در راستای دغدغه های فرهنگی مقام معظم رهبری عنوان کرد و ادامه داد: این جشنواره، مفاهیم ناب علوی، فاطمی و رضوی را در جامعه ترویج می‌کند و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری است.

مدیرعامل بنیاد امام رضا(ع) به برگزاری سه جشنواره سینمایی با موضوع امام رضا(ع) در سطح کشور اشاره کرد و افزود: جشنواره فیلم رضوی در استان یزد، جشنواره پویانمایی رضوی در استان گلستان و جشنواره نماهنگ رضوی در استان لرستان همه ساله در قالب جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه هنر فیلمسازی تأثیرگذارترین قالب هنری برای انتقال مفاهیم رضوی است، گفت: این هنر باید بیش از این در راستای توسعه و گسترش مفاهیم رضوی به کار گرفته شود.

* انیمیشن‌های رضوی روند رو به رشدی را در پیش دارند

مدیرعامل مرکزگسترش سینمای تجربی و مستند در بخشی از این نشست، جمهوری اسلامی ایران را پرچمدار دین و دینمداری درجهان معاصر دانست و گفت: جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) بایستی مرکز انتقال مفاهیم دینی با زبان هنر باشد.

طباطبایی‌نژاد با بیان این که طی این چند سال برنامه های فاخر و ارزشمندی از سوی جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)برگزار شده است، افزود: منابع خوبی از سوی بیناد بین‌المللی امام رضا(ع) آماده شده و باید این منابع در اختیار اهل علم قرار گیرد.

وی این منابع را بهترین اسناد قابل استفاده برای پایان‌نامه‌ها و مراکز پژوهشی دانست و گفت: آثار فاخر و ارزشمندی که طی این سال‌ها آماده و تهیه شده است باید به سهولت در دسترس اهالی علم و ادب قرارگیرد.

این مقام مسئول در ادامه بر حمایت مرکزگسترش سینمای تجربی و مستند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آثار فاخر جشنواره های سینمایی رضوی تاکید کرد.

وی همچنین از راه‌انداری بنیاد ملی انیمیشن خبر داد و اظهار کرد: این بنیاد با حمایت جدی وزارت ارشاد امسال راه‌اندازی می‌شود و با راه‌اندازی آن، فیلم‌های انیمیشن در حوزه رضوی فعال‌تر و روند روبه‌رشدی خواهند داشت.

*محتواهای مناسب رضوی برای فیلمسازان فراهم شود

ایل‌بیگی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران نیز در این نشست، خواستار فراهم‌کردن محتواهای مناسب رضوی برای فیلمسازان شد و گفت: در سال‌های گذشته برای فیلم‌سازان محتواهای مناسب رضوی فراهم نبوده است.

وی افزود: اولویت دستگاه‌های فرهنگی کشور باید ارائه و تولید محتواهای مناسب در حوزه رضوی برای تولیدکنندگان آثارسینمایی و هنری باشد.

ایل بیگی نقش صدا و سیما را در ترویج فرهنگ و معارف رضوی مهم ارزیابی کرد و گفت: صداو سیما با توجه به ظرفیت و پتانسیلی که در اختیار دارد می‌تواند در این زمینه بسیار تاثیرگذار باشد، باید بیش از این وارد این حوزه شود.

وی همچنین از ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها خواست از پتاسیل انجمن سینمای جوانان استان خود در جهت تولید و ساخت فیلم‌های رضوی بهره گیرند.

به گفته ایل‌بیگی، در حال حاضر نیروهای مستعد و متخصصی در انجمن های سینمای جوانان سراسر کشور حضور دارند که می‌توان در برنامه فرهنگی و هنری رضوی از ظرفیت آنها استفاده کرد.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران افزود: از آنجایی که سه جشنواره سینمایی در حوزه رضوی امسال در کشور برگزار می‌شود ادارات ارشاد اسلامی استانها حمایت های لازم را باید از هنرجویان انجمن سینمای جوانان استان خود داشته باشند.

ایل بیگی حضور و بهره برداری ازداوران سرشناس در جشنواره های سینمایی را باعث ارتقاء کیفی این جشنواره ها دانست.

بر اساس این گزارش، دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنکی هنری امام رضا(ع)‌ از یکم تا یازدهم ذی‌القعده (موسوم به دهه کرامت) در ایران و 200 نقطه جهان برگزار می‌شود. اختتامیه این جشنواره در پانزدهم شهریور همزمان با شب میلاد امام علی‌بن موسی‌الرضا(ع) در مشهد مقدس برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان برای اطلاع از برنامه‌های این جشنواره می‌توانند به نشانی www.shamstoos.ir مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها