امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۸:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84847
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۴۲
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هفتمین دوره اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی روز یکشنبه با حضور حجت الاسلام «حسن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هفتمین دوره اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی روز یکشنبه با حضور حجت الاسلام «حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران در محل سالن همایش‌های سازمان صدا و سیما، افتتاح شد. در حاشیه نشست خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت‌وگوهایی با برخی فعالان رسانه‌ای حاضر در این نشست داشته است.

دکتر «عبدالخالق الحمدی» موسس و مدیر رادیو «اهل البیت» استرالیا از جمله شرکت‌کنندگان در نشست روز یکشنبه بود. وی در مورد اینکه کشورهای اسلامی چطور می‌توانند جبهه‌ای متحد در برابر رسانه‌های غربی و جریان‌سازی‌های آن ایجاد کنند، گفت: «ایجاد یک جبهه واحد برای قرار دادن همه شبکه‌های رادیویی، تلویزیونی و رسانه‌ای در کنار هم در یک اتحادیه، خود یک گام است. بنابراین همین اتحادیه گامی است که توانسته رسانه‌ها را گرد هم آورد. گام دوم این است که تربیون‌ها و فناوری‌هایی را بکار گیریم که بتواند بر جهان غرب اثرگذار باشد. این نکته مهمی است، ما باید رسانه‌های غربی را هدف قرار داده و در جهت تأثیرگذاری جهان غرب تلاش کنیم.»

وی افزود: «باید برای این کار راهبردهایی را تعریف کنیم تا به عنوان یک تیم متحد از رسانه‌های اسلامی فعالیت کنیم. موضوع دیگر این است که باید حقایق را بیان کرده و به صورتی هماهنگ برای رساندن پیام واقعی اسلام فعالیت کنیم. می‌دانیم که اسلام از طرف برخی گروه‌ها در کشورهای اسلامی که تصویری منفی از اسلام ارائه کرده‌اند، ضربه خورده و هدف قرار گرفته است. می‌باید همگام با هم برای معرفی اسلام واقعی به جهان و اخلاق و آموزه‌های اهل بیت (ع) به جهان تلاش کنیم تا آنها اسلام واقعی را بشناسند.»

آقای حمدی در ادامه در رابطه با اهمیت نقش رسانه‌ها، گفت: «همانطور که می‌دانید، در حال حاضر نقش رسانه به نحوی است که می‌تواند یک کشور را نابود کند. آنقدر توانمند است که می‌تواند جهان را تغییر دهد. می‌تواند در جهت غلط به کار گرفته شود، همانطور که می‌بینید امروز از آن برای حمله به سوریه استفاده می‌شود. از سوی دیگر، رسانه خوب، رسانه اسلامی واقعی می‌تواند عملکردی متفاوت داشته و تصویری واقعی از اسلام ارائه کرده و بین تصویر منفی و مثبت تمایز ایجاد کند.»

وی افزود: «به همین نحو می‌تواند این پیام را به جهان صادر کند که ما زندگی خود را داریم و می‌خواهیم منافع کشورهای اسلامی را حفظ کنیم. اینکه قصد نداریم به کشوری حمله کنیم، بلکه می‌خواهیم در صلح در کشورهایمان زندگی کنیم و در عین حال نمی‌خواهیم کسی در امور داخلی سیاست‌ها و مذهب ما دخالت کند. بنابراین باید آزادانه این را به دنیا گفته و بیان کنیم.»

وی در پایان با قدردانی از ایران به دلیل میزبانی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی، در مورد سخنرانی رئیس‌جمهور و پیشنهاد وی برای ایجاد برندی اسلامی در عرصه رسانه، گفت: «واقعاً از سخنرانی رئیس‌جمهور روحانی خرسند شدم و این سخنرانی واقعاً مرا تحت تأثیر قرار داد. سخنرانی بسیار جامع و پرمحتوایی بود. فکر می‌کنم اتحادیه باید از ابتکارات مطرح شده از سوی وی استفاده کند تا آن را عملی کرده و به سمت ایجاد چنین برندی، که از اهمیت بالایی برخوردار است استفاده کند تا رسانه‌های اسلامی از دیگر رسانه‌ها متمایز شوند.»

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار